Засідання МВФ щодо нового траншу Україні очікують до 10 червня – Шмигаль

Засідання Міжнародного валютного фонду щодо затвердження нової програми stand-by очікують до 10 червня. Про це 3 червня під час засідання Кабінету Міністрів України заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Сьогодні можемо говорити про те, що в термін до 10 червня відбудеться засідання ради МВФ, на якому буде прийнято остаточне рішення про виділення Україні траншу в загальному розмірі $5 млрд”, – сказав Шмигаль.

Він додав, що серед структурних маяків МВФ визначили, зокрема, прозорість роботи держбанків і держпідприємств, посилення корпоративного управління держпідприємствами, незалежність Антимонопольного комітету, реформу митниці та податкової, збереження принципу “гроші ходять за пацієнтом”, доведення ціни на газ для населення до ринкового рівня.

“Хочу також підкреслити також, що уряд одночасно покращить програму соціальної підтримки людей”, – додав прем’єр.

МВФ і Україна досягли угоди за програмою stand-by 21 травня. Раніше в Міністерстві фінансів прогнозували, що перший транш Києву виділять до кінця травня. За даними “Українських новин”, для надання наступних траншів Києву потрібно буде виконати низку умов в енергетичному, банківсько-фінансовому, фіскальному, судовому й антивірусному напрямах.

У грудні 2019 року Україна і МВФ домовилися про програму розширеного фінансування (EFF) строком на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд). Жодного траншу за цією програмою Києву так і не надали, а 7 травня 2020 року представник МВФ Джеррі Райс оголосив, що Фонд і Україна вирішили відмовитися від старої програми і продовжити співпрацю з короткою програмою кредитування stand-by на $5 млрд, розрахованої на 18 місяців. До кінця року, за даними Національного банку України, Києву Фонд може надати до $3,5 млрд.

Голова НБУ Яків Смолій розповів, що всі кошти витратять на покриття дефіциту державного бюджету (у попередні роки гроші, надані МВФ, Україна переважно спрямовувала на поповнення золотовалютних резервів).

У Міністерстві фінансів зазначили, що після зміни формату співпраці з EFF на stand-by сума допомоги, на яку може розраховувати Україна, залишиться колишньою. За словами представника України у МВФ Владислава Рашкована, умови надання допомоги за програмою stand-by навіть легші, “оскільки не потребують “титанічних” зусиль із просування структурних реформ”.

Як попередні умови для виділення Україні нового кредиту МВФ наполягав на відкритті ринку землі та забороні повернення націоналізованих банків колишнім власникам (цей документ, зокрема, унеможливить повернення “ПриватБанку” бізнесмену Ігореві Коломойському). Обидва вже ухвалив парламент і підписав президент Володимир Зеленський.

3 червня стало відомо, що у розкладі тем для обговорення на початку червня виконавчою радою МВФ питання кредитної лінії для України немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *