Президент Білорусі Олександр Лукашенко приїде до Росії 14 вересня, заявив прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, пише “Медуза”.
Підписання документів та пресконференції за підсумками візиту Лукашенка президенти двох країн не планують, повідомив Пєсков. Він не уточнив, у якому місті проводитимуть зустріч.
“Можливо, ми проінформуємо вас про підсумки цих переговорів”, – додав прессекретар глави Кремля.
Росія та Білорусь більше ніж 20 років ведуть переговори про створення Союзної держави. Якщо сторони домовляться, економічні зв’язки між Москвою і Мінськом можуть зміцнитися до рівня Євросоюзу або навіть федеративних держав, зауважують російські ЗМІ.
Наприкінці 2018 року видання “Московський комсомолець” написало, що Лукашенко на переговорах із Путіним погодився на уніфікацію законодавства з РФ, створення єдиного парламенту, кабінету міністрів і інших органів влади, перехід на загальну символіку і єдину валюту.
У квітні 2019 року тодішній прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв сказав, що Білорусь отримала від Москви пропозиції щодо подальшої інтеграції з Росією в межах Союзної держави.
Лукашенко говорив, що Білорусь не збирається входити до складу інших держав, “навіть братської Росії”, і що він не хоче увійти в історію як останній президент Білорусі.
Із початку серпня, коли в Білорусі почалися протести, Путін і Лукашенко зідзвонювалися щонайменше шість разів. На сайті Лукашенка повідомляли про телефонні розмови з Путіним 7-го, 15-го, 16-го і 24 серпня. Переважно вони обговорювали мітинги, які проходять в республіці.
29 серпня Путін привітав Лукашенка з перемогою на виборах і заявив, що визнає його легітимність, 30-го – привітав білоруського лідера з днем народження. Під час цієї бесіди два лідери домовилися про особисту зустріч.
1 вересня Лукашенко заявив про бажання “зберегти загальну батьківщину з Росією”. 3-го – після зустрічі з президентом Білорусі прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін повідомив про прогрес у створенні Союзної держави.
Лукашенко анонсував свій візит до РФ, щоб “розставити крапки над “і”. “Найближчим часом ми зустрінемося з президентом Росії й, напевно, поставимо жирну крапку в реалізації цих відносин і домовленостей [урядів двох країн], щоб рухатися далі.