Україна поки не розглядає можливості перенесення свого посольства в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю The Jerusalem Post, опублікованому 9 вересня.
Такого питання зараз немає в українському порядку денному, сказав він, відповідаючи журналісту. Київ може вивчити питання відкриття торгового представництва в Єрусалимі, додав глава Української держави.
6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення посольства США в це місто.
18 грудня США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка відкидала односторонні дії Вашингтона щодо статусу Єрусалима. Документ внесла делегація Єгипту. Ініціативу підтримали всі члени Радбезу ООН, зокрема й Україна.
21 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, що містить заклик відмовитися від зміни статусу Єрусалима. Проти документа виступили США, Ізраїль, Гондурас, Гватемала, Науру, Мікронезія, Маршаллові Острови, Палау й Того.
14 травня 2018 року в Єрусалимі відкрили американське дипвідомство. У секторі Гази у зв’язку із цим сталися зіткнення. Унаслідок застосування ізраїльськими військовими летальної зброї загинули десятки людей.
Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.
Адміністративна столиця Ізраїлю зараз розташована в Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в Рамаллі.