Богдан: Не треба було Зеленському їхати на пресконференцію у справі Шеремета. Це дурний піар, ні до чого доброго він не приведе

Президент України Володимир Зеленський даремно взяв участь у пресконференції у грудні 2019 року, де правоохоронці повідомили про затримання підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону заявив колишній глава Офісу президента Андрій Богдан.

“Ось найдурніше – так? – у справі Шеремета: якщо ти подивишся пресконференцію, ти там не побачиш тільки одного посадовця вищої ланки. Мене. Тому що поки ти не дослідиш справи, ти ніколи не знатимеш доказової бази… Я просто дуже добре це знаю і розумію. Я руйнував справи”, – зазначив Богдан.

Відповідаючи на запитання журналіста, чи дійсно Зеленському не варто було їхати на цю пресконференцію, колишній глава ОП сказав: “Не треба було їхати на цю пресконференцію. Я казав: не треба було. Це дурний піар, ні до чого доброго не приведе в будь-якому випадку. Навіть якщо їх засудять, навіть якщо суд визнає вироком, що вони винуваті, – вони однаково зможуть звертатися до Європейського суду із прав людини у зв’язку з тим, що присутність президента заздалегідь визначила вирок. І це аксіома в політиці. Але недосвідченість, помножена на це дурне бажання постійного піару, дає помилки. Помилок стає дедалі більше, більше, більше. І вони, найімовірніше, призведуть до якоїсь трагедії”, – додав Богдан.

“Звільняючи мене, Зеленський сказав: “Ти – як нелюба жінка”. Повний текст інтерв’ю Богдана Гордону

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання “Українська правда”, цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили з метою дестабілізації ситуації в Україні.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена ймовірних причетних до вбивства: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, музикант і доброволець Андрій Антоненко, хірургиня лікарні “Охматдит” та волонтерка Юлія Кузьменко.

Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася “розвідкою”: шукала камери відеоспостереження на шляху змовників. 21 травня стало відомо, що текст підозри змінили. У новій редакції йдеться, що Кузьменко тільки заклала вибухівку разом з Антоненком, але не приводила її в дію.

У травні 2020 року президент заявив, що готовий відповідати, якщо слідство у справі про вбивство журналіста виявиться неправильним і хибним.

22 травня поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.

18 серпня Кузьменко та Антоненко вручили обвинувальний акт.

Шевченківський райсуд ухвалив рішення, що підозрюваних судитимуть за участю присяжних.

Усі троє фігурантів справи свою провину заперечують. На їхній захист активісти розгорнули рух.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *