Тютюнова монополія вбиває робочі місця і сприяє контрабанді – журналіст Лямець

Спроба створення єдиного національного оператора тютюнового ринку – це пряма ознака корупції у Міністерстві економіки, оскільки критерії відбору прописано під компанію-монополіста, “Тедіс-Україна”, стверджує у Facebook журналіст Сергій Лямець.

За його інформацією, під тиском ЗМІ прем’єр-міністр Денис Шмигаль повернув проєкт розпорядження Кабміну “Про реалізацію пілотного проєкту “Національний оператор на ринку тютюнових виробів” до Міністерства економіки з побажанням зібрати думку учасників тютюнового ринку. Лямець стверджує, що на момент подання документа до уряду вже існувала експертиза проєкту з боку Міністерства юстиції.

Журналіст також повідомив, що фізособи-підприємці, які займаються реалізацією тютюнових виробів, підготували колективне звернення до президента, у якому закликали гаранта бути “принциповим” і не допустити “закріпачення” галузі “російським тютюновим монополістом”. Підприємці спробували пояснити президенту, що єдиний оператор на ринку тютюну “вб’є тисячі робочих місць і створить умови для зростання контрабанди”.

На думку Лямця, подібні звернення малого бізнесу – не найкращий сигнал для влади напередодні виборів до місцевих рад, оскільки восени 2019 року саме президент Володимир Зеленський заявляв, що його пріоритет – боротьба з монополізмом на тютюновому ринку. Однак монополію не просто зберігають, а “хочуть перетворити монополіста “Тедіс-Україна” на подобу міністерства тютюну”, зазначив журналіст.

“За подіями спостерігають ФОП, для яких торгівля сигаретами – основний бізнес. Для них рішення Зеленського і Шмигаля – це питання виживання. Або вони зможуть заробляти, продаючи тютюн, або підуть махати лопатою на “великому будівництві” або полоти полуницю у пана. Напередодні місцевих виборів удвічі цікавіше спостерігати за руками влади. Тепер хід за президентом Зеленським! Кого напередодні місцевих виборів підтримає гарант – підприємців, які є активними виборцями? Чи монополіста з російсько-офшорними країнами?” – написав Лямець.

На його думку, ідея наділити компанію “Тедіс” правами державної монополії суперечить меморандуму уряду з тютюнниками, здоровому глузду і державним інтересам.

https://www.facebook.com/anserua/posts/4204831332867138

У грудні 2016 року “Тедіс Україна” було визнано монополістом на ринку дистрибуції сигарет і оштрафовано на 430 млн грн. Компанія оскаржила це рішення у судах, проте програла апеляцію, повідомляв глава АМКУ Юрій Терентьєв.

10 жовтня 2019 року Антимонопольний комітет України оштрафував чотирьох найбільших виробників тютюнових виробів в Україні – “Філіп Морріс”, “Джей Ті Інтернешнл”, “Імперіал Тобакко Продакшн” і “Брітіш Американ Тобакко” – на 6,5 млрд грн за монополізацію ринку компанією “Тедіс Україна”. В АМКУ вважають, що тютюнники змовилися і встановили такі умови для укладання договорів із іншими, крім “Тедіс”, потенційними дистриб’юторами, які робили “просто неможливою їх появу на цьому ринку”.

11 грудня 2019 року тодішній прем’єр Олексій Гончарук повідомив, що уряд узгодив рамковий документ про наміри з тютюновими компаніями для “забезпечення чесних умов на ринку”, тому що до галузевої моделі, яка існує нині, у нової влади “є багато запитань”, писав “Укрінформ”. Доповідачем щодо домовленості з тютюновими компаніями на засіданні уряду був міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов, який і підписав меморандум, повідомляла пресслужба міністерства 12 грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *