Вашадзе: Потенціал Саакашвілі в Україні використовують на 5–10%

Потенціал голови виконавчого комітету Ради реформ України, експрезидента Грузії Михайла Саакашвілі в Україні використовують на 5–10%. Таку думку в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону висловив ексглава МЗС Грузії та екскандидат у президенти Григол Вашадзе.

Повірте мені: це говорить не друг і не людина, яка була разом із ним протягом п’яти років. Вважайте, що це говорить громадянин Грузії і сторонній спостерігач. Якщо ви в мене запитаєте, чи є у нього потенціал, щоб зробити щось монументальне, – моя відповідь абсолютно однозначною: так. Якщо ви в мене запитаєте, вийде чи ні, то я змушений буду вам відповісти, що це залежить від низки чинників. І перший чинник – це політична підтримка. Якщо в нього буде міцний тил, якщо він буде позбавлений інтриг, підсиджування, доносів і всієї тієї краси, якою славиться пострадянський світ, то в нього 100% вийде“, – зазначив Вашадзе.

Він вважає, що зараз перед Саакашвілі стоять досить прості завдання.

Але те, що йому сьогодні доручено, – мобілізувати інвесторів, генерувати ідеї щодо реформ, – це дуже легко для нього. Він дійсно покладе на стіл готову концепцію, скаже, що треба зробити. А чи послухають? І потім, знову ж таки, прошу вибачення, якщо я когось ображу і хтось вважатиме мої слова надмірними: мені здається, що його потенціал в Україні використовують – не знаю – на 5–10%. Тому що ця людина, знаєте, як бойовий кінь, зараз стоїть і копитом риє землю, і він чує заклик труби. А “заклик труби” – це глас народу. Тому що народу в Україні так само погано, як і у Грузії. І він дійсно знає, що треба робити“, – підкреслив Вашадзе.

Вашадзе: Трагедія Грузії і України в тому, що у Кремлі є константа “без них імперії не відродити”. Читайте повну версію інтерв’ю

Михайло Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Незабаром після завершення своїх повноважень президента він покинув країну. У Грузії проти нього порушили кілька кримінальних справ, його підозрюють у зловживанні владою і переслідуванні політичних опонентів. Сам Саакашвілі кримінальні справи називав політично мотивованими.

У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство.

Від червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *