Звернення нового глави української делегації у тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука до Верховної Ради викликає глибоке занепокоєння, заявив лідер партії “За майбутнє” і нардеп Ігор Палиця в коментарі “Українським новинам”.
Кравчук звернувся до парламенту з пропозицією розглянути питання про відповідність постанови про місцеві вибори закону про місцеве самоврядування, також він просить парламентарів оцінити відповідність постанови Мінським угодам.
Ця постанова, зокрема, передбачає, що вибори на тимчасово окупованих територіях можливі після виведення всіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їхньої військової техніки з території України, а також після відновлення повного контролю України над державним кордоном.
“Сьогоднішня заява виглядає як потурання агресору та здача національних інтересів України. Подібні кроки можна розцінювати як свідому провокацію, спрямовану на порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Я закликаю президента України, а також усіх інших задіяних у мирних перемовинах осіб не допускати жодних підкилимних домовленостей! Будь-які перемовини повинні бути відкритими, а не кулуарними. Домовлятися треба на користь України! Ми не повинні віддати жодного клаптика нашої землі!” – сказав Палиця агентству.
Донедавна українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Леонід Кучма. 28 липня Офіс президента України повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не братиме участі в роботі ТКГ.
30 липня президент України Володимир Зеленський призначив главою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).