Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко вважає, що в Україні потрібно створити президентський пул ЗМІ із 20–25 журналістів. Про це він повідомив в інтерв’ю виданню “Вести”, яке вийшло 1 червня.
“Думаю, нам необхідний пул журналістів, які ходять на пресконференції або брифінги. У ньому має бути 20–25 представників ЗМІ, не більше – так роблять у різних країнах Європи, у США. Тоді розмова виходить предметною і продуктивною. І це не означає, що ми закриваємося від інших ЗМІ – ми точно так само з ними працюємо, відповідаючи на запити, скеровуючи до них главу офісу або його заступників”, – сказав він.
На думку Тимошенка, це буде найпродуктивніший формат.
“Розуміємо, що буде багато незадоволених. Але це найбільш продуктивна і робоча схема. Щоб 25 акредитованих журналістів прийшли й одержали 25 відповідей. Інакше це перетворюється на процес обміну думками із президентом, самоствердження, світські розмови”, – зазначив заступник глави Офісу президента.
Він підкреслив, що поки це ідея, а не остаточне рішення.
“Це ідея, яку я от зараз озвучую. Подивимося на реакцію журналістської спільноти. Розуміємо, що буде багато незадоволених”, – сказав Тимошенко.
Говорячи про останню пресконференцію Зеленського, Тимошенко зазначив, що вона була набагато спокійнішою, ніж попередній пресмарафон.
“Мені здається, ми вже пройшли цей етап, коли говорили, що президент не хоче спілкуватися із пресою, що він закритий. Ви ж бачили, що ставили запитання будь-які ЗМІ, представники різних політичних поглядів. Перед нами не стоїть завдання когось запросити, а когось – ні або пофарбувати ЗМІ в різні кольори. Деякі ображено пишуть, що їм не надали можливості поставити запитання. Але такий формат пресконференції. Нам ще раз пресмарафон 14-годинний проводити, щоб якийсь ЗМІ не образився? Соррі, ні. Ну і багато журналістів навіть не хочуть поставити запитання. Вони хочуть висловитися, повідомити свою повістку”, – вважає заступник глави Офісу президента.
Видання ZN.UA нагадало, що раніше журналістський пул був у експрезидента України Віктора Януковича. До нього входили представники телеканалів “Інтер”, ICTV, “1+1”, “Україна” та державного “Першого національного”. Три з них (“Інтер”, “Україна” та “Перший національний”), зазначило видання, уникали критики президента й відгукувалися про нього лише позитивно. Також у пул входили кореспонденти українських “дочок” російських медіа, газети “Сьогодні” та інших видань, власники яких демонстрували лояльність президенту. Журналісти супроводжували Януковича під час міжнародних подорожей, їхні перельоти оплачували з держбюджету. За даними ZN.UA, ці ЗМІ випускали переважно компліментарні матеріали про Януковича і членів його команди.
Зеленського обрали президентом у квітні 2019 року, на пост він вступив 20 травня. Протягом року президент провів дві великі пресконференції: 10 жовтня 2019-го він майже 14 годин спілкувався з журналістами, а 20 травня провів тригодинну пресконференцію, присвячену року президентства.