Горбачов назвав помилку Лукашенка під час протестів у Білорусі

Колишній президент СРСР Михайло Горбачов вважає помилкою президента Білорусі Олександра Лукашенка те, що він пізно звернувся по підтримку до працівників. Про це Горбачов заявив в інтерв’ю “Комсомольской правде”, яке вийшло 18 серпня.

“Лукашенко по підтримку звернувся до працівників промислових підприємств. Але, здається, пізно”, – сказав Горбачов.

На його думку, Лукашенку варто було звернутися по підтримку раніше.

Водночас, за словами Горбачова, під час розпаду СРСР він теж звертався по підтримку до робітників.

“Але потрібної підтримки не вийшло. А звалити на робітників – це я не схильний”.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За інформацією міністерства внутрішніх справ Білорусі, станом на 17 серпня у слідчих ізоляторах Білорусі залишалося 122 затриманих на акціях протесту.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.

Із 17 серпня багато промислових гігантів країни вийшло на загальнонаціональний страйк. До них приєдналися працівники державних телеканалів. У Мінську 19 серпня співробітники ОМОН розганяли мітингувальників, які зібралися біля прохідної Мінського тракторного заводу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *