Глава Бундестагу: Режиму в Білорусі настав кінець

Глава Бундестагу Вольфганг Шойбле впевнений, що режиму президента Олександра Лукашенка в Білорусі настав кінець. Про це німецький політик заявив в інтерв’ю Deutsche Welle.

Він закликав владу Білорусі припинити застосування насильства щодо учасників протестів.

“Коли диктатору настає кінець, краще знайти спосіб відмовитися від насильства. Очевидно, що режиму в Білорусі настав кінець… Для диктатора в Білорусі було б розумним нарешті усвідомити, що кадри з демонстрацій – зокрема, які він спробував організувати, – говорять самі за себе”, – сказав Шойбле.

За його словами, Європа має продемонструвати, що використовує всі можливості, щоб “наполягати на дотриманні прав людини, демократії та відмові від насильства”. Політик підкреслив, що Європа не прагне до переділу сфер впливу, а усвідомлює відповідальність, зокрема – за сусідні держави.

“Коли виступають за права людини, принцип ненасильства, демократії, то це спрямовано не проти кого-небудь, тим більше не проти Росії”, – сказав глава Бундестагу.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. Відомо мінімум про трьох загиблих.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. осіб.

Тихановська, яка після виборів поїхала в Литву, сказала, що готова стати національним лідером і незабаром провести нові президентські вибори.

Лукашенко не згоден з умовами опозиції, він заявив, що поки його не вб’ють, інших виборів у країні не буде. Пізніше він говорив, що нові вибори в Білорусі можливі після ухвалення нової конституції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *