Фізик з Англії припустив, що через кілька сотень років на Землі не вистачить енергії для зберігання всієї цифрової інформації. Вчений вважає, що ця інформація буде відповідати за половину ваги Землі.
Про це інформує портал Techno.NV.
Фізик з Університету Портсмута Мелвін Вопсон опублікував дослідження, згідно з яким збільшення кількості цифрової інформації на Землі призведе до катастрофи.
Дослідження Вопсона засноване на теорії німецько-американського фізика Рольфа Ландауера: згідно з принципом Ландауера, цифрова інформація має фізичну природу через особливості термодинаміки, і найдрібніша одиниця інформації – біт — відповідає певній кількості енергії.
За допомогою цього принципу Ландауер хотів розрахувати межі енергоспоживання для цифрових обчислень.
Однак, Вопсон пішов далі і припустив, що кожен біт не тільки відповідає енергії, а й має масу, яку можна виміряти. Таким чином, в теорії, маса пристрою, який зберігає інформацію, повинна трохи збільшуватися, коли він повністю завантажено даними.
У своїй новій роботі Мелвін Вопсон взяв за основу дані IBM, згідно з якими щороку на Землі створюється приблизно секстильйон (10 в ступені 21) цифрових біт інформації.
На думку Вопсона, кількість енергії, яка буде необхідна для підтримки такого обсягу інформації, буде перевершувати кількість енергії, яке зараз виробляється на всій Землі.
Фізик також підрахував і масу, яку, згідно з його теорією, буде займати вся ця інформація: у дослідженні зазначено, що якщо кількість цифрових даних буде збільшуватися на 50% щорічно — вже через 225 років весь цифровий контент буде складати половину маси нашої планети.
Звичайно, припущення Вопсона про фізичну природу інформації поки не має експериментального підтвердження, всі розрахунки виконані лише в теорії, а сам концепт є абстрактним.
Проте, його автор упевнений, що цифрова інформація, яку створює людина, в дійсності впливає на навколишнє середовище.
«Ми у буквальному сенсі крок за кроком змінюємо цю планету, і це невидима криза», — каже Вопсон.