Санкції Євросоюзу (ЄС) для Білорусі мають бути більшою мірою орієнтовані на конкретних посадових осіб, а не на економіку, заявив президент Литви Гітанас Науседа.
“Якщо ми говоримо про санкції, то… має сенс говорити про санкції в масштабі ЄС. Про цільові санкції, які слід застосовувати не стільки до економіки взагалі, скільки до осіб, пов’язаних із фальсифікацією результатів виборів, з репресіями… Для певних владних чиновників має бути встановлено обмеження пересування або інші фінансові санкції”, – сказав президент в інтерв’ю радіостанції Ziniu radijas.
За його словами, на майбутній у середу зустрічі Європейської ради планується обговорити ситуацію в Білорусі, а питання санкцій буде “однією зі складових частин дискусії”. Науседа наголосив, що якщо ухвалити загальні санкції ЄС не вдасться, то окремі країни співтовариства можуть ввести національні санкції.
“Одне очевидно – якщо ЄС вводить санкції, то для цих осіб ЄС закривається як такий, якщо їх вводять окремі держави, то складається дивна ситуація, коли особи можуть в’їхати до однієї держави, але не можуть в’їхати до іншої. Ефективність санкцій вища в масштабі ЄС”, – сказав глава держави.
Зокрема, Науседа наголосив, що канцлер Німеччини Ангела Меркель у вівторок під час розмови з президентом РФ Володимиром Путіним передасть йому і звістку від Литви.
“Головне, що наразі потрібно, що жодним чином не має бути втручання у внутрішні справи Білорусі – будь то з боку Заходу чи з боку Сходу. Це виправдати не можна. Думаю, що саме суспільство знайде всі відповіді”, – сказав він.