Білоруське громадянське суспільство отримає від Латвії фінансову підтримку. Щоб зробити це якомога ефективніше, план дій уряд обговорить із латиськими недержавними громадськими організаціями. Про це написав глава МЗС Латвії Едгар Рінкевічс у Twitter.
“Уряд Латвії ухвалив рішення надати фінансову підтримку білоруському громадянському суспільству, ми будемо обмінюватися ідеями і підготуємо план дій із нашими недержавними громадськими організаціями, щоб надати найкращу можливу допомогу”, – написав Рінкевічc.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі проходили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Відомо щонайменше про двох загиблих протестувальників, сотні людей постраждали, приблизно 7 тис. було затримано. За даними МВС Білорусі, станом на 17 серпня в ізоляторах залишалося 122 людини.