Співробітники білоруських державних телеканалів готові приєднатися до страйку. Вони вимагають зміни редакційної політики

Сотні співробітників білоруської державної компанії – “Белтелерадиокомпании” – 15 серпня заявили, що готові почати страйк, якщо державне телебачення не почне показувати правду про те, що відбувається в Білорусі, повідомило “Радыё Свабода”.

До структури “Белтелерадиокомпании” входять п’ять телеканалів (зокрема основний державний телеканал країни “Белорусь 1” і розважальний “Белорусь 2”), п’ять радіостанцій і п’ять обласних телерадіокомпаній, повідомляють на сайті компанії.

Сьогодні Telegram-канал “Моя страна Белорусь” із посиланням на журналістку Дар’ю Войтович поінформував, що наразі до безстрокового страйку готові приєднатися 306 співробітників, збір підписів триває.

На тлі повідомлень про підготовку страйку співробітників “Белтелерадиокомпании” терміново викликали на зустріч із головою Ради Республіки – верхньої палати білоруського парламенту Наталією Кочановою і прессекретаркою президента Олександра Лукашенка Наталією Ейсмонт, повідомило видання TUT.BY. Нараду було заплановано на 18.00. До цього моменту під будівлею “Белтелерадиокомпании” зібралися мітингувальники (за даними “Радыё Свабода”, їх було кілька тисяч).

Ейсмонт і Кочанову біля будівлі “Белтелерадиокомпании” учасники акції протесту зустріли криками “Правду!” і “Ганьба!”.

ВІДЕО

На зустрічі Кочанова заявила, що Лукашенка на виборах підтримало 80% населення. Після цих слів присутніх попросили підняти руки, якщо вони не голосували за чинного главу держави. Таких, за інформацією TUT.BY, була більшість.

“Розберемося. Розставимо все на свої місця. Але якщо сьогодні ви будете розгойдувати ситуацію, то завтра з неї просто так не вийдеш. Не вийдеш – повірте мені!” – звернулася Кочанова до журналістів.

Режисерка телеканала “Белорусь 3” Наталія Бібікова розповіла журналістам, що на зустрічі були присутні приблизно 40 співробітників “Белтелерадиокомпании”. Вони запитували у Кочанової та Ейсмонт, “як вони могли таке допустити, чому вони не показують правду”. Ще один учасник зустрічі заявив, що на зауваження про редакційну політику державних медіа Кочанова сказала, що “ваші конкуренти теж висвітлюють усе однобоко”.

Учасники зустрічі назвали діалог “повною нісенітницею” і “промиванням мізків”.

 

За даними TUT.BY, будівлю “Белтелерадиокомпании” охороняють силовики, приблизно о 20.00 до неї увійшло шестеро бійців ОМОН у масках. Протестувальники кричали їм “Трибунал!” і “Ганьба!”. Усередині будівлі журналісти побачили кілька десятків міліціонерів зі щитами.

Від початку протестів із державних телеканалів у Білорусі звільнилося кілька телеведучих і журналістів, зокрема глава президентського пулу, ведучий ОНТ Дмитро Семченко.

Білоруські державні ЗМІ називали протестувальників провокаторами, знімали незбалансовані сюжети про затриманих, у яких запитували, “чи будуть вони ще робити революцію”. Вони відповідали “ні”, “ніколи взагалі в житті”; деякі хитали головою. 13 серпня на телеканалі “Белорусь 1” вийшов сюжет про допит опозиційного активіста Юрія Воскресенського. У ньому йшлося про плани “щодо дестабілізації ситуації в Білорусі”, а в цей час показували гаманець із символікою Служби безпеки України та карткою із зображенням лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій протесту приєдналися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовують спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили), щонайменше дві людини загинули, сотні дістали травми і поранення.

Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. У США і Європейському союзі заявили, що вибори в Білорусі не були вільними і демократичними. ЄС не визнав результатів голосування і повідомив про намір ввести санкції проти білоруської влади.

МЗС України повідомило, що “загалом поділяє позицію, висловлену Європейським союзом щодо виборів у Білорусі”, і заявило про “надзвичайну стурбованість” випадками необґрунтованої жорстокості правоохоронців щодо мітингувальників і представників ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *