На шостий хід на підтримку заарештованого ексгубернатора Хабаровського краю Сергія Фургала 15 серпня учасники принесли плакат із написом “Жыве Беларусь!” Відео та фотографії події опублікував у Twitter штаб російського опозиціонера Олексія Навального в Хабаровську.
Учасники вимагали судити Фургала в Хабаровську за участю присяжних. Місцеве видання dvnovosti.ru зазначило, що під час ходу вулицями міста йшла велика колона людей.
“Немецкая волна” повідомила, що деякі учасники акції говорили про екологічні проблеми інших російських регіонів.
В адміністрації Хабаровська заявили, що в заході взяло участь понад дві тисячі осіб.
На відео, яке опублікувало агентство “Хабаровский край сегодня”, мітингувальники скандували “Ми тут влада!”
ВІДЕО
Протести в Хабаровську почалися після того, як Слідчий комітет Російської Федерації затримав губернатора краю Сергія Фургала вранці 9 липня.
Фургал – колишній депутат Держдуми РФ від ЛДПР. У 2018 році він виграв вибори губернатора Хабаровського краю, випередивши кандидата від партії “Единая Россия”. Слідчий комітет РФ вважає його організатором щонайменше одного замаху на вбивство і двох вбивств підприємців у 2004–2005 роках на території Хабаровського краю та Амурської області.
Йому офіційно висунули обвинувачення. Сам Фургал категорично їх відкидає.
Басманний суд Москви 10 липня заарештував затриманого губернатора на два місяці. З 11 липня в Хабаровську почалися багатотисячні акції на підтримку Фургала. Місцеві жителі впевнені в політичному підґрунті переслідування губернатора, пов’язуючи це з його популярністю і втратою рейтингу “Единой России” в Хабаровську та Алтайському краї, пише “Сибирь.Реалии”.
Протести в Білорусі тривають від вечора 9 серпня. Мітингувальники вважають результати президентських виборів, які тривали з 4-го до 9 серпня, сфальсифікованими. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, набравши 80,1% голосів виборців, а головна опозиційна кандидатка Світлана Тихановська – 10,1%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Акції супроводжують зіткнення протестувальників і міліції. Для розгону демонстрантів силовики застосовують спецзасоби, зокрема світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. Відомо принаймні про двох загиблих протестувальників, сотні людей постраждали, приблизно 7 тис. було затримано.
Іноземні держави та міжнародні організації закликали владу Білорусі утриматися від насильства. З такими заявами, зокрема, виступили США, ЄС, Україна, Польща, Литва та інші. Країни Євросоюзу 14 серпня погодилися підготувати санкції через події в Білорусі.