Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова підписала подання до Вищої ради правосуддя про тимчасове усунення з посади голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, а також деяких його колег. Про це з посиланням на джерело у правоохоронних органах повідомила “Українська правда”.
За словами співрозмовника видання, подання Венедіктова підписала 14 серпня.
Водночас генпрокурорка не підписала клопотання про дозвіл на затримання та взяття під варту Вовка та інших суддів ОАСК.
Вовк у Facebook заявив, що це “гарна новина”.
“Ми більше ніж будь-хто інший зацікавлені в тому, щоб НАБУ дістало можливість довести всі їхні абсурдні обвинувачення. Щоб вони не розповідали ЗМІ про те, що їм хтось заважає і що нас хтось” покриває “. У НАБУ дуже хотіли, щоб прокурорка підписала подання – прокурорка підписала. Це насправді ніяк не вплине на розслідування”, – стверджує він.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=759610194812851&id=100022916315777
17 липня НАБУ повідомило, що правоохоронці вручили підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п’ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
У НАБУ пояснювали, що Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351² (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
Підозри ґрунтуються на аналізі записів, зроблених у кабінеті Вовка та оприлюднених 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. У ОАСК заявили про грубе втручання в свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це “цирк”, а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.
11 серпня НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів у розшук, оскільки вони не були на допити.