11 серпня о 19.00 по всій Білорусі знову очікують на масові протести у зв’язку з результатами виборів президента країни. Про це повідомляє Telegram-канал NEXTA Live.
Організатори протестів закликають білорусів уникати центральних площ і блокувати дороги. Також учасникам мітингу радять пересуватися невеликими групами до 20 осіб.
Крім того, організатори закликають не нападати на правоохоронців, але бути готовими до оборони.
Тим часом видання “Наша Ніва” повідомляє, що на дахах будинків навколо Стелли в Мінську, де 9 серпня був епіцентр демонстрації, помітили снайперів.
Euroradio зазначає, що в Мінську помітили машину для прориву барикад.
Фотографії спецтехніки в Мінську також опублікувало видання “Радыё Свабода”.
Водночас у Мінську комунальні служби 11 серпня прибирали залишки барикад, споруджених мітингувальниками напередодні, зазначає Euroradio.
У Білорусі 9 серпня відбувся основний день голосування на президентських виборах. Згідно з попередніми результатами Центрвиборчкому країни, за президента Олександра Лукашенка проголосувало 80,2% виборців, за опозиційну кандидатку Світлану Тихановську – 9,9%.
ЦВК Білорусі планує оголосити остаточні результати виборів 14 серпня.
Після закриття виборчих дільниць у кількох містах Білорусі почалися протести, наймасовіші – в Мінську. Між силовиками і протестувальниками виникли сутички. Для розгону протестувальників у центрі Мінська силовики застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. Правозахисники поінформували про десятки постраждалих під час протесту.
Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу після протестів за фактами масових заворушень, хуліганства та опору співробітникам міліції.
У центр Мінська 10 серпня стягнули міліцейські автобуси та автозаки. Влада міста перекрила шість станцій метро “задля безпеки пасажирів” перед акцією протесту незгодних із результатом виборів. Протестувальники стали закидати ОМОН “коктейлями Молотова”. Цього самого дня у Мінську загинув один з активістів.
США засудили застосування сили до мітингувальників, країни НАТО, ОБСЄ, а також Україна, Польща і Литва закликали владу країни утриматися від насильства.