Нездатність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури протягом 3,5 року зібрати достатньо доказів у справі “Роттердам плюс” для передання в суд котре підтвердила безпідставність усіх підозр і відсутність будь-якого складу злочину в цій справі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.
“Сьогодні знаковий день у розслідуванні справи “Роттердам плюс”. Нарешті я дочекався того моменту, коли вельмишановні та поважні антикорупційні органи НАБУ та САП визнали, що вся справа – фейк, примара і фантом. Її не існує, як не існує і збитків від запровадження формули, і існувати їх не могло”, – прокоментував Вовк інформацію про зупинення розслідування у справі “Роттердам плюс”.
https://www.facebook.com/dmytrovovvk/posts/137569484686719
Відсутність доказів для передання справи в суд, на думку Вовка, – закономірний результат некомпетентності і маніпуляцій із боку слідства протягом останніх трьох із половиною років.
“Ми побачили той самий “результат на табло”. 3,5 року брехні, фальсифікацій і некомпетентності призвели до закономірного висновку. У суд іти немає з чим, збитки відсутні, формула законна”, – зазначив Вовк у Facebook.
“Вони відповідатимуть за руйнування надій мільйонів тих, хто повірив у НАБУ на момент його створення як інструмента встановлення законності і справедливості, яке насправді перетворилося в ательє з пошиву кримінальних справ“, – підсумував він.
https://www.facebook.com/dmytrovovvk/posts/137581128018888
Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що 3 серпня САП зупинила розслідування через відсутність у справі доказів, а саме – експертизи про завдання збитку.
8 серпня закінчувався термін проведення розслідування, яке триває 3,5 року, з березня 2017 року. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов’язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити справу за відсутністю складу злочину.
Колишній заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе також заявив, що у справі “Роттердам плюс” немає складу злочину, тому вона може розвалитися в суді.
Формула “Роттердам плюс” діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії лише для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала включення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із введенням ринку електроенергії. Після цього ціна на вугілля та електроенергію для промисловців зросла.
Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою “Амстердам плюс”. Уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі із МВФ цей підхід для визначення ціни на газ для населення. Він передбачає врахування вартості транспортування газу з Нідерландів – біржа TTF.