Міністерство фінансів США запровадило санкції проти прем’єр-міністерки Гонконгу Керрі Лем та 10 інших китайських і гонконгських чиновників. Про це 7 серпня повідомила пресслужба відомства.
У релізі повідомляють, що санкції введено через підрив автономії Гонконгу, а також за обмеження свободи висловлення думок і зборів громадян.
“Сполучені Штати підтримують народ Гонконгу, і ми будемо використовувати наші інструменти та владу, щоб переслідувати тих, хто підриває його автономію”, – заявив міністр фінансів Стівен Мнучин.
Банківські рахунки Лем і чиновників зі списку заблокують на території США. Компаніям і бізнесу у США заборонено мати справи з указаними особами. Також чиновників буде відрізано від американської платіжної системи.
2 липня Лем заявила про відмову від закону про екстрадицію, який викликав масові протести. Прем’єр-міністерка попросила вибачення в активістів за суперечності в законопроєкті й обіцяла, що його автоматично знімуть із порядку денного в липні 2020 року.
Донедавна влада Гонконгу відмовлялася видавати своїх громадян материковому Китаю через непрозорість юридичної системи і широке застосування смертної кари. Однак на початку 2019 року уряд міста оголосив, що дозволить екстрадицію у КНР, Макао і на Тайвань.
9 червня сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці Гонконгу проти закону, який дасть змогу екстрадувати людей у Китай. Противники законопроєкту штурмували барикади біля Законодавчої ради. Поліція застосувала проти протестувальників гумові кулі, газ і кийки.
Закон могли ухвалити 12 червня. Прибічники законопроєкту вбачали в ньому інструмент для боротьби із транснаціональною злочинністю. Його численні противники заявляли, що з недовірою ставляться до судової системи Китаю.
Уряд Гонконгу на невизначений строк припинив розгляд поправок до закону про екстрадицію в Китай на тлі масових протестів.
16 червня учасники протесту знову вийшли на вулиці. Вони наполягали на відставці Лем, деякі учасники закликали главу адміністрації міста попросити вибачення за появу такого законопроєкту.