У рамках розслідування причин серії руйнівних вибухів у Бейруті в четвер затримано 16 службовців столичного порту, повідомляє Associated Press.
Розслідування проводиться спільними силами військової поліції і Службою внутрішньої безпеки Лівану.
Дотепер проведені попередні опитування низки посадових осіб порту Бейрута, представників митного управління, осіб, відповідальних за технічне обслуговування, і тих, хто відповідав за експлуатацію ангара №12, в якому були складовані 2750 тонн селітри, що здетонувала.
Ліванська влада вважає, що причиною руйнівних вибухів в порту Бейрута стала детонація 2750 тонн складованої там аміачної селітри. Цей вантаж був конфіскований митницею Лівану ще шість років тому.
Тим часом, глава митної служби Лівану Бадрі Даер повідомив напередодні в інтерв’ю ліванській газеті “Орьян-ле-Жур”, що співробітники його відомства неодноразово попереджали про небезпеку, яку містить величезний вантаж селітри, складований на території порту.
“Цей вантаж був конфіскований за рішенням органів правосуддя. Він був поміщений в ангар №12 порту в Бейруті. Саме він і вибухнув”, – сказав Даер.
“З 2014 року і донедавна ми шість разів попереджали органи правосуддя про те, що цей вантаж необхідно вивезти з країни, але там нас не слухали”, – продовжив він.
Водночас Даер пояснив, що рішення цього питання не було в компетенції митної служби, оскільки вантаж був розміщений в ангарі порту, а ними керує і їх експлуатує дирекція порту.
Тим часом, директор компанії з управління та експлуатації порту Бейрута Хасан Корайтем в ефірі ліванської телерадіомовної компанії LBC повідомив, що “існують документи, мета яких полягає в тому, щоб перекласти відповідальність на інших і перешкодити розслідуванню”.
“Необхідно провести чітке і прозоре розслідування, яке визначить відповідальність”, – зазначив Корайтем, додавши, що “здивований тим, що від складованого матеріалу не позбулися, незважаючи на листування між митною службою та органами правосуддя”.