Президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону, яке вийшло в ефір 6 серпня на YouTube-каналі “В гостях у Гордона”, заявив, що міг би назвати результати виборів білоруського глави держави, але не робитиме цього.
“Я, звичайно, можу сказати, [хто виграє вибори]. Але навіщо?” – відповів він на прохання спрогнозувати результат голосування.
Лукашенко додав, що “не дуже париться” через протестні мітинги в Білорусі.
“Я ж розумію, що на всіх виборах 20–21% тих, хто прийшов, за мене не голосували. Це 300–400 тисяч осіб, а може, і 500 тисяч. Пів мільйона. Я розумію, що наразі, коли пандемія і все зійшлося в одну купу… – чому ж не піти й не подивитися [на мітинг опозиції]?” – запитав він.
ВІДЕО
Дострокове голосування на виборах президента Білорусі розпочалося 4 серпня. Воно триватиме до 8 серпня включно. На 9 серпня заплановано основне голосування.
Головних конкурентів Лукашенка на виборах – банкіра Віктора Бабарика і дипломата Валерія Цепкала – до участі не допустили. Бабарика та його сина Едуарда затримали 18 липня за обвинуваченням у незаконних діях у банку. Крім того, ЦВК країни забракувала понад половину підписів, які Цепкало зібрав на підтримку свого висунення. У зв’язку з цим штаби Бабарика та Цепкала вирішили об’єднатися зі Світланою Тихановською, дружиною блогера Сергія Тихановського. Його теж не допустили до виборів, але зареєстрували його дружину.
На підтримку об’єднаного штабу в Білорусі регулярно відбуваються масштабні мітинги. Один із них – 31 липня – став наймасовішою політичною подією у країні за останні 10 років – його відвідало понад 63 тис. осіб.
Загалом на пост глави держави претендує п’ять осіб: Лукашенко, Тихановська, співголова об’єднання “Говори правду” Андрій Дмитрієв, ексдепутатка Ганна Канопацька і лідер Білоруської соціал-демократичної партії Сергій Черечень.