Держгеонадр готує три родовища золота для внесення в Інвестиційний атлас – Опімах

Держгеонадр готує кілька золоторудних ділянок для електронного аукціону, заявив голова Державної служби геології та надр Роман Опімах на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, золоторудний потенціал України становить приблизно 3 тис. тонн. Зокрема в Карпатах запаси золота становлять 55 тонн, загальні прогнозні ресурси Донбасу – 400 тонн, а прогнозні ресурси Українського щита – 2400 тонн. Однак видобування золота в Україні практично не проводять, зокрема, через необхідність значного обсягу інвестицій у залізорудні об’єкти.

“Однією із причин відсутності розробки українських родовищ золота є недовивченість надр. Іншою перепоною є складність запуску технологічного процесу та початку видобування золота. На українських золоторудних об’єктах із запасами золота 30–40 тонн (Майське, Балка Широка) необхідний обсяг інвестицій перевищує 3,5 млрд грн”, – написав Опімах.

На його думку, незважаючи на зростання цін на золото на світовому ринку, видобування цього металу в Україні сьогодні може зацікавити інвесторів.

“Ми постійно працюємо над збільшенням інвестиційних пропозицій. Зокрема готуємо три родовища з покладами руд золота для винесення в Інвестиційний атлас надрокористувача. Також нещодавно у службу надійшла заява щодо виставлення однієї ділянки на е-аукціон. Зараз воно знаходиться на погодженні в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів”, – повідомив голова відомства.

https://www.facebook.com/roman.opimakh/posts/1620778818097897

Опімах також зазначав, що Україна здатна задовольнити 100% потреби в паливі для АЕС завдяки власному урану.

Депутати екологічного комітету парламенту схвалили діяльність Державної служби геології та надр у першому півріччі поточного року. Зокрема щодо запуску службою Єдиного вікна надрокористувача, що дало змогу вдвічі скоротити кількість повернень документів заявникам та налагодити ефективний діалог із суб’єктами ринку, писав “Главком”.

Зміни в законодавство про надрокористування підтримав голова виконавчого комітету Ради реформ України Михайло Саакашвілі. За його словами, ці зміни готують керівництво Держгеонадр разом з експертами Ради реформ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *