Печерський райсуд Києва вийшов за межі своїх повноважень, розглядаючи справу про розслідування Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) щодо суддів Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).
Про це НАБУ заявило 5 серпня у Facebook.
“Печерський райсуд міста Києва вийшов за межі своїх повноважень та 4 серпня 2020 року ухвалив рішення, яким фактично зобов’язав генпрокурора забрати в НАБУ справу за підозрою голови та суддів ОАСК, а також голови ДСА (Державної судової адміністрації. – “ГОРДОН”) і передати її до іншого правоохоронного органу”, – ідеться в повідомленні.
У НАБУ назвали рішення Печерського райсуду “таким, що суперечить закону і грубо порушує засади кримінального провадження та норми кримінального процесуального права”.
“По-перше, підсудність у справах, розслідуваних НАБУ та САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура. – “ГОРДОН”), визначена за Вищим антикорупційним судом… По-друге, закон забороняє доручати розслідування, віднесене до підслідності НАБУ, іншому органу”, – пояснили в бюро свою позицію.
В антикорупційному відомстві повідомили про підготовку скарги на суддю Печерського райсуду до Вищої ради правосуддя.
“А САП оскаржить його рішення у ВАКС”, – зазначили в НАБУ.
https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/posts/2721886674723668
17 липня в НАБУ повідомили, що підозру вручили голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику Євгенові Аблову, п’ятьом іншим суддям, а також керівникові Державної судової адміністрації Зеновієві Холоднюку.
У НАБУ пояснювали, що Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351² (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) явно неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
Підозри ґрунтуються на аналізі записів, які було зроблено в кабінеті Вовка й оприлюднено 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це “цирк”, а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.
На 10–11 серпня НАБУ викликало суддів на допит, попередивши, що в разі чергової неявки їх оголосять у розшук.
11 суддів Окружного адмінсуду Києва скаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск із боку правоохоронців.