Влада Лівану ігнорувала пропозиції митниці про реекспорт або продаж 2750 тонн аміачної селітри, конфіскованої із судна Rhosus у порту Бейрута. За даними джерел агентства Reuters, митники з 2014 року мінімум шість разів під час перевірок звертали увагу на небезпечні умови, у яких зберігали хімікати.
Остання інспекція була шість місяців тому. Як розповів співрозмовник агентства, команда інспекторів попередила, що якщо селітру не вивезти, “у повітря може злетіти весь Бейрут”.
Проблему безпеки зберігання вантажу розглядав і суд, але “нічого не було зроблено” для вирішення питання про утилізацію або переміщення горючих матеріалів.
Недбальство розглядають як основну версію вибуху на складі №12 порту Бейрута, де зберігали хімікати, розповіло джерело Reuters, ознайомлене з перебігом слідства.
Судно Rhosus належить російському бізнесмену Ігореві Гречушкіну. У 2014 році воно транспортувало аміачну селітру в одну з африканських країн, але через борги вантаж було конфісковано в Бейруті.
Потужний вибух у порту Бейрута стався увечері 4 серпня. У прилеглих до порту районах столиці Лівану пошкоджено або зруйновано багато будинків. Reuters писало з посиланням на очевидців, що вибух був такої сили, що його відчули навіть жителі столиці Кіпру Нікосії, розташованої майже за 200 км від Бейрута.
За попередньою інформацією, вибух стався на складі після пожежі, спричиненої зварювальними роботами.
За останніми даними, загинуло більше ніж 100 осіб, понад 4000 людей дістало травми.