Голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук не відкидає імплементації “формули Штайнмаєра”. Про це він сказав 4 серпня в ефірі каналу “112 Україна”.
Кравчук зазначив, що на засіданні тристоронньої контактної групи 3 серпня не обговорювали “формулу Штайнмаєра”.
“Я не відкидаю, що [така розмова] буде. Ніколи ні президент [Володимир Зеленський], ні дипломати, ні посадовці – ми не відмовлялися від “формули Штайнмаєра”. Інша річ – як її розуміти, як її імплементувати. Це вже механізми втілення формули в життя. Ось як це зробити, уже треба думати, обговорювати, пропонувати. А саму формулу треба приймати, тому що вона схвалена і підписами, зокрема й у тристоронньій контактній групі”, – сказав політик.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту “формули Штайнмаєра”, якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО. У листі, який підписав тодішній голова української делегації у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації “формули Штайнмаєра” в українське законодавство, поширений і узгоджений дипломатичними радниками глав держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, положення “формули Штайнмаєра” полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України та після публікації звіту ОБСЄ про відповідність виборів стандартам організації.
Закріплення “формули Штайнмаєра” в українському законодавстві зафіксовано в комюніке за підсумками саміту в нормандському форматі, який відбувся в Парижі 9 грудня 2019 року.