Видання “Новая газета” та його головного редактора Дмитра Муратова притягнуть до адміністративної відповідальності за статтею про фейкову інформацію. Про це повідомляє “Эхо Москвы” 3 серпня.
Ідеться про матеріал Олени Мілашиної про коронавірус у Чечні і про статтю Валерії Ширяєвої про коронавірус в одному з елітних військових підрозділів РФ, зазначено в повідомленні.
Обидва матеріали на вимогу Роскомнагляду видалили із сайта газети.
Муратов упевнений у професіоналізмі своїх співробітників, про це він сказав у коментарі “Эху”. На його думку, закон про фейкову інформацію застосовують вибірково.
Дмитро Муратов – російський журналіст, засновник і видавець “Новой газеты”, яка відома опозиційною спрямованістю і журналістськими розслідуваннями.
У березні 2019 року Держдума РФ ухвалила закони про блокування новин, визнаних фейковими, і про відповідальність за публічний вияв неповаги до влади.
Роскомнагляду надали право за санкцією Генеральної прокуратури РФ вимагати від власників сайтів видаляти новини, які вважатиме недостовірними. Генпрокуратура має право у позасудовому порядку блокувати недостовірні новини і штрафувати їх розповсюджувачів. Розмір штрафу становитиме від 30 тис. до 1,5 млн руб. (від $454 до $22,7 тис.). Також передбачено покарання у вигляді адміністративного арешту на строк до 15 діб.
Журналісти і письменники з об’єднань “Ассоциация “Свободное слово“, “ПЕН-Москва” і “Санкт-Петербурзький ПЕН-клуб” 12 березня назвали ухвалення законів “відкритою декларацією про встановлення режиму прямої цензури” в Росії.