Сьогодні, 31 липня, розпочалося засідання 36-ї пленарної сесії Івано-Франківської обласної ради.
На розгляд обласних обранців винесено 63 питання, серед яких – бюджетні, медичні, земельні та комунальні, а також – п’ять звернень до центральної влади.
Спершу голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів та голова бюджетної комісії Микола Палійчук зачитали звернення з приводу ліквідації наслідків паводків, які нанесли суттєві збитки у червні. В документі – прохання до ВРУ прийняти рішення щодо виділення додаткових коштів в сумі 1,7 млрд гривень на ліквідацію наслідків стихійного лиха.
Іншим зверненням депутати попросили ВРУ та президента чітко законодавчо врегулювати фінансування надбавки до зарплати лікарям, що боряться з коронавірусом. Адже наразі у законі написана розмита фраза “надбавка у розмірі до 300%”, яку подекуди трактують і як 200%, і як 250%. Такі речі, за словами депутата Олега Атаманюка, призводять до конфліктів і протестів медиків, як це нещодавно було в Косові.
Ще одне звернення прикарпатські обранці присвятили другому етапу медичної реформи та незадовільному фінансуванню окремих закладів та напрямів медицини. Голова медичної комісії облради Манолій Піцуряк розкритикував стан проведення реформи, сказавши, що лікарні фінансуються вкрай погано, а реформування багато де не завершилося.
Крім цього, депутати адресували президенту і ВРУ звернення щодо недопустимості русифікації України. Вони обурені тим, що відбувається чергова антиукраїнська провокація та спроба зруйнувати основи української державності. Мова йде про так званий “закон Бужанського”, згідно з яким у школах планують дозволити викладання російською.
І ще одне звернення стосувалося викладання християнської етики у школах. Депутати облради, спираючись на досвід факультативного викладання християнської етики у школах Прикарпаття з 1992 року, запропонували викладати цей предмет на постійній основі. За їх словами, це сприятиме вихованню в дітей моральних цінностей та навіть поваги до інших конфесій.
Крім того, з голосу перед сесією внесли пропозицію звернутися до ВРУ з приводу перейменування Івано-Франківського району на Галицький. Деякі обранці пояснили це тим, що необхідно зберегти історичний Галицький район, інші ж не зрозуміли, навіщо це робити. Втім, депутати все ж віддали 45 голосів за це рішення.
Облрада проголосувала за всі шість звернень і адресувала їх президенту, Верховній Раді та Кабінету міністрів. Втім, чи буде від Києва якась реакція на них – наразі невідомо.
Нагадаємо, що раніше міський голова Івано-Франківська повідомив, що Франківський район вдалось відстояти на всеукраїнському рівні.