Президент Білорусі Олександр Лукашенко скликав термінову нараду із членами Ради безпеки після затримання бойовиків ПВК “Вагнер” у Білорусі. Про це 29 липня повідомила пресслужба глави держави.
Лукашенко назвав подію “надзвичайною ситуацією”.
“Вони вже, виправдовуючись, кажуть, що мало не ми їх самі сюди завезли. Зрозуміло, треба ж якось виправдати свої брудні наміри. Тому дуже просив би, щоб у цій ситуації та з цим фактом було все гранично відверто й чесно. Якщо це російські громадяни (а я так розумію, їх допитали), отже, треба негайно звернутися у відповідні структури Російської Федерації, щоб вони пояснили, що відбувається”, – заявив Лукашенко.
Президент дав доручення своїй прессекретарці Наталії Ейсмонт звернутися до російських засобів масової інформації.
“Нам треба звернутися до російських ЗМІ, зокрема Telegram-каналів, щоб вони, як [президент РФ Володимир] Путін каже, пурги не гнали. Якщо винуваті, треба із цієї ситуації виходити гідно. Не винуваті – добре, у нас немає жодної мети зганьбити близьку нам країну”.
Співробітники групи “А” Комітету держбезпеки Білорусі та ОМОН МВС у Мінському районі в ніч на 29 липня затримали 32 росіян. Ще одного члена групи затримали на півдні Білорусі. За даними білоруського державного агентства БЕЛТА, усі іноземці є членами ПВК “Вагнер”. Більше ніж 10 із них внесено у список українського сайта “Миротворець” як учасників бойових дій на Донбасі на боці підтримуваних Росією сепаратистів.
Посольство Росії в Білорусі відмовилося офіційно прокоментувати ситуацію із затриманням бійців приватної військової компанії. Дипломати уточнили, що їм не надходило офіційного повідомлення про затримання російських громадян на території Білорусі, тому вони зробили запит на інформацію до компетентних органів Білорусі.
Російський письменник і бойовик Захар Прилєпін повідомив, що серед затриманих найманців виявилося кілька людей із його “батальйону”. За його словами, бойовики не збиралися дестабілізувати ситуацію в Білорусі. “Звичайна історія: добре навчені люди рухаються в певних напрямках за своїми маршрутами, у них свої справи і жодна Білорусь їм не потрібна”, – сказав Прилєпін.