Високопосадовець міністерства юстиції США заявив агентству Reuters, що розвідувальна діяльність на базі консульства Китаю у Г’юстоні (штат Техас) вийшла за межі дозволеного.
Анонімний чиновник зазначив, що всі консульства іноземних держав так чи інак є базами для роботи розвідувальних служб, однак “загальна сума діяльності консульства у Г’юстоні вийшла за межі того, що ми готові прийняти”. “У якийсь момент ви кажете: “Досить”, – зазначив співрозмовник агентства.
Чиновник додав, що ця діяльність “не обов’язково підлягає кримінальному переслідуванню”, зокрема через дипломатичний імунітет, який мають співробітники консульства.
На початку цього тижня США висунули вимогу до Китаю закрити консульство у Г’юстоні, звинувативши його співробітників у причетності до економічного шпигунства, “акцій впливу”, підривної діяльності та спроб викрасти наукові дані.
У Пекіні звинувачення відкинули й на підставі принципу взаємності висунули вимогу до Сполучених Штатів закрити Генеральне консульство в місті Ченду (провінція Сичуань).
Відносини між США та Китаєм протягом останніх місяців серйозно погіршилися на тлі епідемії коронавірусної інфекції, перші випадки якої підтвердили в китайському Ухані наприкінці 2019 року. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, а також інші американські чиновники неодноразово звинувачували офіційний Пекін у приховуванні масштабів спалаху на ранніх етапах, що, на їхню думку, стало головною причиною пандемії.