Принцип "Роттердам плюс" законний і знову діє на енергоринку – адвокатка

Сприяння Офісу президента і Міністерства енергетики в підписанні державною компанією “Центренерго” контракту на закупівлю вугілля за формулою “Роттердам плюс” вчергове підтверджує її економічну обґрунтованість. Про це в ефірі телеканала NewsOne заявила адвокатка сторони захисту у справі “Роттердам плюс” Ірина Одинець.

“Те, що “Центренерго” зараз за сприяння Міністерства енергетики, за сприяння президента [Володимира] Зеленського говорить про повернення до “Роттердам плюс”, це свідчить про економічну обґрунтованість. І це ще раз підкреслює, що “Роттердам” був адекватною, законною  і обґрунтованою формулою “, – сказала адвокатка.

За її словами, сторона захисту наполягатиме на залученні до матеріалів справи нових фактів про повернення держкомпанії до використання принципу імпортного паритету для визначення вартості українського вугілля.

“Безперечно, ми будемо намагатися, якщо нам “Центренерго” або Міністерство енергетики надасть такі документи, долучити їх до цієї справи”, – додала юристка.

Одинець переконана, що всі маніпуляції навколо рішення НКРЕКП про запровадження формули “Роттердам плюс” від самого початку були політично вмотивованими.

ВІДЕО

Формула “Роттердам плюс” діяла для розрахунку вартості вугілля з метою встановлення прогнозу вартості електроенергії виключно для промислових споживачів у 2016–2019 роках. Вона передбачала включення вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія “Центренерго” уклала контракт на купівлю українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованою за формулою “Роттердам плюс”.

Ціну газу для населення з лютого 2020 року встановлюють за аналогічною формулою “Амстердам плюс”. Уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі із МВФ цей підхід для визначення ціни газу для населення. Він передбачає включення вартості доправлення газу з Нідерландів – біржа TTF.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *