Верховний суд Британської Колумбії (Канада) 27 травня ухвалив, що процедуру екстрадиції фінансової директорки компанії Huawei Мен Ваньчжоу у США має бути продовжено, повідомив телеканал CBC.
Захист Мен Ваньчжоу наполягав, що справа підлягає закриттю, оскільки жінка не порушила канадських законів. У США її підозрюють у переказах коштів у країни під американськими санкціями, зокрема в Іран. Проте Канада не вводила санкцій проти Ірану, казали адвокати.
Суддя Гізер Голмс дійшла висновку, що суть імовірного злочину Мен Ваньчжоу – шахрайство, а це є правопорушенням не тільки за американськими, а й за канадськими законами. Відмова від процедури екстрадиції поставила б під сумнів здатність Канади виконувати міжнародні зобов’язання, ухвалив суд Британської Колумбії.
Перед початком слухань Мен Ваньчжоу та її адвокати перебували у піднесеному настрої і з радістю позували на сходах суду. Після ухвалення рішення віцепрезидент із корпоративних питань представництва Huawei у Канаді Аліхан Велші заявив, що розгляд по суті питання буде тривалим і що фіндиректорку неодмінно виправдають.
Мен Ванчжоу, дочка засновника Huawei Жень Чженфея, затримали 1 грудня 2018 року в аеропорту Ванкувера. 11 грудня її відпустили під заставу в розмірі 10 млн канадських доларів ($7,5 млн) і заборонили покидати Ванкувер.
Їй інкримінують незаконні транзакції через банк HSBC, США домагаються її екстрадиції.
Влада Китаю закликала Канаду зняти арешт із Мен Ваньчжоу. 11 грудня 2018 року стало відомо про затримання у КНР колишнього канадського дипломата Майкла Ковріга, який є співробітником неурядової організації International Crisis Group. 13 грудня влада Китаю повідомила про затримання Майкла Спевора, бізнесмена, який має тісні зв’язки з Північною Кореєю. Чоловіків обвинувачують у завданні збитку державній безпеці Китаю.
США 2019 року ввели санкції проти Huawei, у травні 2020 року президент Дональд Трамп продовжив їх на рік.