У Сєверодонецьку на Луганщині Служба безпеки України одного з ключових організаторів антиконституційного “референдуму”. На цьому заході розглядали питання створення так званої “ЛНР”.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; margin: 10px 0; } #mobileBranding { margin: 0 !important; } }
Що відомо про затриманого
Про затримання колаборанта повідомив пресцентр Служби безпеки України. За даними слідства, зловмисник є колишнім українським чиновником Він багато років працював на керівних посадах у органах внутрішніх справ та очолював управління транспорту Луганської міськради.
Проте навесні 2014 року експосадовець приєднався до проросійських бойовиків. Відтоді він став активним учасником антиукраїнських мітингів в Луганську. А згодом зрадник отримав посаду так званого “голови координаційної народної ради Луганської області”.
За даними СБУ, також він брав активну участь в організації та проведенні у регіоні антиконституційного “референдуму”. Завдяки цьому заходу в 2014 році бойовики мали намір створити псевдоутворення “ЛНР”.
У спецслужбі підкреслюють, що зловмиснику не вдалося довго утриматись на керівних позиціях у самозваних “органах влади” так званої “ЛНР”. І невдовзі його відтіснили нові “фаворити” проросійських найманців.
Що з ним сталося опісля
За оперативною інформацією, протягом кількох років колишній чиновник намагався займатись бізнесом на тимчасово окупованій території. Але за деякий час усвідомив відсутність будь-яких перспектив у так званій “ЛНР”. Тож, вирішив отримати закордонний паспорт, придбати нерухомість і легалізуватись на підконтрольній Києву території.
Під час ретельно спланованої операції співробітники СБУ встановили місце перебування зловмисника у Сєвєродонецьку та затримали його. Заходи щодо викриття правопорушника здійснено під процесуальним керівництвом прокуратури Луганської області.
Що загрожує колаборанту бойовиків
Чоловіку повідомили про підозру за статтею Кримінального кодексу про посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, вчинене представником влади. Водночас у цій статті мовиться про повторне правопорушення або вчинене за попередньою змовою групою осіб. Також злочин може бути поєднаними з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі.
Якщо вину зловмисника доведуть, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.