Намір США ввести нові обмежувальні заходи проти газопроводу “Північний потік – 2″ не змінить планів Кремля завершити будівництво, про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомило ТАСС 28 травня.
“Ми вважаємо, що такі прагнення є нічим іншим, як виявом недобросовісної конкуренції та діями, які суперечать міжнародному праву”, – підкреслив він.
США готові ввести нові санкції проти компаній та осіб, пов’язаних із будівництвом газопроводу “Північний потік – 2”, повідомив 26 травня німецькій газеті Handelsblatt посол Сполучених Штатів у Німеччині Річард Гренелл. За його словами, відповідний законопроєкт “можуть ухвалити швидко, незважаючи на виборчу кампанію” у США.
“Північний потік – 2” – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський “Газпром” і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають “Північний потік – 2” загрозою для енергетичної безпеки Європи.
2018 року Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія дала дозвіл тільки 2019 року. Передбачали, що будівництво завершать до кінця 2019 року, але потім запуск “Північного потоку – 2” перенесли на кінець 2020 року.
У грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти російських газопроводів “Турецький потік” і “Північний потік – 2”. Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва “Північного потоку – 2” і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладачі. Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що для добудови газопроводу Росія може використовувати російське трубоукладне судно “Академік Черський”. Його було перекинуто з далекосхідного порту Находка в Балтійське море. Зараз трубоукладник стоїть у територіальних водах Німеччини – у порту Мукран.