Міністерство охорони здоров’я не має наміру знижувати прохідний бал зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у медичні виші на спеціальності “педіатрія” та “епідеміологія”. Про це на брифінгу 16 липня заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Трансляцію пресконференції прооводили на сторінці Кабміну в YouTube.
“На засіданні медичної ради було піднято питання щодо кількості людей, які набираються на такі спеціальності, як “педіатрія” та “епідеміологія”. Останні п’ять років було системне знищення цих спеціальностей, особливо епідеміологів. Один зі шляхів виходу щодо збільшення кількість людей, які почнуть навчатися на цих спеціальностях, – знизити прохідний бал ЗНО до 130 (зараз – 150. – “ГОРДОН”). Ми зараз розглядаємо різні пропозиції, не думаю, що зупинимося на цій”, – зазначив міністр.
30 червня заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко повідомила, що в Україні через епідемічну ситуацію планують знизити поріг складання зовнішнього незалежного оцінювання. Поріг зазвичай встановлюють за три тижні після проведення тестування.
15 липня пресслужба благодійного фонду “Таблеточки” повідомила, що прохідний бар’єр збираються знизити і для майбутніх педіатрів та епідеміологів.
“Як нам стало відомо, у Міністерстві [охорони здоров’я України] планують знизити прохідний бал ЗНО для майбутніх педіатрів і санітарних лікарів до 130 (при максимумі 200), а також уже винесли на громадське обговорення наказ про зниження прохідного бала ліцензійного медичного іспиту “Крок”. Що це означає для дітей? Лікар-педіатр із низьким рівнем знань не зможе вчасно помітити симптоми смертельно небезпечної хвороби і спрямувати пацієнта на обстеження до потрібного вузького фахівця“, – вважають у фонді.
“Таблеточки” закликали керівників МОЗ та Міністерства освіти і науки “не нехтувати якістю знань і навичок майбутніх фахівців для банального збільшення кількості студентів“.