Редакція звертає увагу читачів, що багато популярних Telegram-каналів анонімні, а опубліковану в них інформацію важко верифікувати.
Законопроєкт, який дозволяє відправити Ситника у відставку, “тихо прибрали з Ради”
Колишній нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко стверджує, що голова фракції “Слуги народу” Давид Арахамія “зробив усе можливе для того, щоб самогубний законопроєкт”, яким пропонували розширити перелік підстав для звільнення директора Національного антикорупційного бюро України, “тихо прибрали з Ради”.
“Відтак, Арахамія врятував Офіс президента від необхідності заходити в конфлікт зі світовими столицями типу Вашингтона чи Берліна, для яких створення НАБУ стало важливим результатом зусиль із викорінення топкорупції в Україні. Також це зламало сценарій самого [бізнесмена Ігоря] Коломойського, який не любить НАБУ через розслідування справ щодо “ПриватБанку” й “Укрнафти”, – пише ексдепутат.
Зі свого боку Telegram-канал “Легитимный” стверджує, що Офіс президента вирішив “використати цей [законопроєкт] для торгів” із нинішнім директором НАБУ Артемом Ситником.
“Йому дали час. Допомогли, звісно, лобісти та певні факти проти певних великих гравців, якими він володіє”, – пише паблік.
Законопроєкт №3133 зареєстрували в парламенті в лютому. Він, зокрема, пропонує доповнити ст. 6 закону “Про Національне антикорупційне бюро України” додатковою підставою для звільнення директора відомства – набуттям чинності рішення суду про притягнення його до адміністративної відповідальності за пов’язаний із корупцією злочин.
Депутати зазначали, що цей законопроєкт дасть змогу звільнити директора НАБУ Артема Ситника (2019 року з голови бюро суд стягнув штраф у розмірі 3,4 тис. грн за порушення обмежень щодо одержання подарунків, Ситника внесли до реєстру корупціонерів).
Проти ухвалення законопроєкту також виступали міжнародні партнери України.
На позачерговому засіданні Ради 14 липня документ передали на повторне перше читання.
Єрмак зібрав голоси для призначення нового віцепрем’єра і голови АМКУ
Паблік “Резидент” повідомив, що глава Офісу президента Андрій Єрмак зібрав необхідні голоси для розв’язання кадрових питань. За інформацією Telegram-каналу, окрім “Слуги народу” за призначення Олега Уруського віцепрем’єром – міністром із питань стратегічних галузей промисловості та Ольги Піщанської – головою Антимонопольного комітету готові проголосувати депутатські групи “Довіра” та “За майбутнє”, а також позафракційні депутати.
Чи входить у цей пакет голосування за призначення нового голови Національного банку України (його імені поки не називали), канал не уточнює.
Ці питання, як припускають, Верховна Рада розгляне до кінця поточного тижня.
Масковий режим можуть скасувати?
“Резидент” із посиланням на джерело в Офісі президента стверджує, що влада обговорювала скасування маскового режиму нібито тому, що він “дуже злить людей”.
“[Президент України] Володимир Зеленський попросив Міністерство охорони здоров’я протягом 10 днів підготувати ініціативи щодо скасування карантинних обмежень, які викликають негатив у суспільстві”, – сказав анонімний співрозмовник анонімного Telegram-каналу.
Створення ТСК щодо “плівок Деркача” заблоковано
Telegram-канал “Темный рыцарь” стверджує, що створення слідчої комісії щодо “плівок Деркача” (кілька аудіозаписів нібито розмов п’ятого президента України Петра Порошенка з колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом, які опублікував ексрегіонал, позафракційний нардеп Андрій Деркач) заблоковано.
“Цю комісію зареєстрував депутат від “Слуги народу” Сергій Демченко. Після формування списку і голосування регламентного комітету за створення цієї комісії, [голова фракції “Слуги народу” Давид] Арахамія сказав [депутату від “Слуги народу” Максимові] Дирдіну відкликати свою кандидатуру, і той відкликав, чим заблокував роботу комісії. Нової кандидатури від фракції в комісії немає”, – ідеться в повідомленні.