Політоглядач Яковлевський: У Білорусі піднявся середній клас – це якісно вирізняє цю президентську кампанію з-поміж усіх попередніх

Поведінка президента Білорусі Олександра Лукашенка напередодні виборів непередбачувана й зухвала. Таку думку в коментарі виданню “ГОРДОН” висловив білоруський незалежний політичний оглядач Роман Яковлевський.

“Двох реальних опонентів [Лукашенка] зняли з перегонів. Це збуджує інтерес до Білорусі. Чим усе може закінчитися, не беруся судити. Але те, що ситуація, м’яко кажучи, оригінальна, – це факт. Я б акцентував на кількох моментах. Напередодні Лукашенко не раз обіцяв усе зробити, щоб майдану в Білорусі не сталося. Сьогодні ми маємо читати це очевидно: дуже велика ймовірність, що в Білорусі може щось статися. Але не місяць потому, як відбудуться вибори. А пізніше. Які саме події ймовірні? Інтрига зберігається. Москву це теж насторожує. Кремль словами [заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра] Медведєва озвучив свою позицію: “Рішення – за народом Республіки Білорусь”. Це лукавство. Річ у тім, що в білоруського народу давно немає прав – їх узурпували”, – зазначив Яковлевський.

Він підкреслив, що західні політики мляво реагують на гоніння, які відбуваються у країні напередодні виборів.

“Поведінка Лукашенка непередбачувана й зухвала. У країні гоніння на опозицію та громадянське суспільство. Він у такий спосіб кидає виклик демократичним цінностям. А Європа на це мляво реагує. Білорусь наразі в очікуванні приїзду нової американської амбасадорки Джулії Фішер. І краще, щоб вона приїхала до виборів. Якщо вона з’явиться після 9 серпня, це може стати непрямим визнанням результатів виборів із боку Вашингтона”, – сказав співрозмовник.

На його думку, нинішню виборчу кампанію в Білорусі якісно вирізняє з-поміж попередніх активність середнього класу і вплив інтернет-медіа.

“Люди у країні втомилися. Причому включилися навіть ті люди, хто раніше зберігав нейтралітет. Піднявся середній клас. І це те, що якісно вирізняє цю президентську кампанію з-поміж усіх попередніх. Ще один характерний момент: у Лукашенка так і не зрозуміли, як змінився медійний простір. Вони зі своїм телебаченням виявилися за бортом. Виборці вийшли з-під впливу ТБ і все більше читають інтернет-ЗМІ та блогерів. У нас значне охоплення населення інтернетом, і користуються ним не тільки молоді люди, але й ті, чий вік понад 60 років. Так, у нас ще є і вплив російського інформаційного простору, але загалом ситуація вже зовсім інакша, де телебачення не володіє масами. Це те, що Лукашенко з його командою втратили. Для нього це аут”, – резюмував Яковлевський.

У Білорусі 9 серпня мають відбутися президентські вибори. Напередодні голосування влада країни посилила тиск на опозицію. Одного з головних суперників Лукашенка – банкіра Віктора Бабарика – узяли під варту 18 червня, за добу до закінчення строку, який відводять для збирання підписів за кандидата. Білоруські правоохоронці звинуватили його у фінансових злочинах.

Інший потенційний суперник Лукашенка – ексдипломат Валерій Цепкало. Центрвиборчком Білорусі забракував понад половину підписів, які він зібрав на підтримку висування.

14 липня Центрвиборчком Білорусі відмовила в реєстрації Бабарика і Цепкала. Члени ЦВК одноголосно зареєстрували кандидатами чинного президента Олександра Лукашенка, дружину затриманого блогера Сергія Тихановського Світлану Тихановську, а також Ганну Канопацьку, Андрія Дмитрієва, Сергія Черечня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *