Однією з функцій та завдань військової частини 3053 Національної гвардії України є конвоювання, екстрадиція та охорона осіб, узятих під варту і засуджених до позбавлення волі. Такі службово-бойові завдання пов’язані з підвищеним ризиком для здоров’я та життя, тому зазвичай виконуються переважно чоловіками, що пройшли відповідну підготовку та постійно підтримують високий професійний рівень.
Але нерідко й жінки-військовослужбовці певних підрозділів залучаються до завдань з конвоювання у випадках, якщо підсудною або засудженою є теж жінка.
Читайте також: Кінолог нацгвардії Катерина Мартинчук розповіла про службу та службову собаку Беллу (ФОТО)
Коли із слідчого ізолятора до судової установи потрібно конвоювати підсудну жінку, у склад варти залучаються військовослужбовці-жінки для виконання службово-бойового завдання. У такому випадку вдається забезпечити якісний прийом підсудної та забезпечення її прав та гідності.
Читайте також: Військовий медик Віталій Лисюк розповів про свій професійний шлях та участь у війні на Донбасі (ФОТО)
Виконання службово-бойових завдань з конвоювання – справа відповідальна та небезпечна, що вимагає високого професіоналізму, витримки, сміливості, сильного характеру, тобто, певного набору рис та якостей, необхідних для її виконання. Тому жінки-військовослужбовці Хмельницького батальйону Нацгвардії, яких зараз 6, уже більше трьох років несуть службу з конвоювання та підтримують гендерні права підсудних, цим самим підвищуючи ефективність та довіру до правоохоронного компоненту.