Кулеба: Спроби Росії перекрутити Мінські угоди приречені на провал

Спроби Росії перекрутити Мінські угоди і досягти реінтеграції окупованих територій Донбасу за російським сценарієм приречені на провал. Про це в інтерв’ю сайту “Сьогодні” заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи нещодавнє інтерв’ю заступника глави адміністрації президента РФ Дмитра Козака.

“Ми вважаємо це інтерв’ю дуже показовим. Там просто колекція російських штампів і підходів. Якщо читати між рядків, інтерв’ю особливо пізнавальне. Але, хочу вас запевнити, що з першого дня після укладення Мінських домовленостей Україна була віддана їх імплементації, щоб припинити війну і реінтегрувати окуповані території назад до складу України. Але реінтегрувати їх у жодному разі не за російським сценарієм. І будь-які спроби перекрутити Мінські домовленості, інтерпретувати їх таким чином, щоб реінтеграція відбулася на російських умовах, заздалегідь приречені на провал”, – сказав він.

За словами Кулеби, Київ розраховує, що Росія розпочне виконання Мінських угод, починаючи з першого пункту, який передбачає повне і всеосяжне припинення вогню.

“А ставити Мінські домовленості з ніг на голову і починати вимагати якісь політичні реформи і трансформації в Україні, перш ніж виконувати всі інші пункти, – це в буквальному сенсі перекладання відповідальності з хворої голови на здорову. І я дуже розраховую, що Росія займе конструктивну позицію і припинить очевидні всім порушення її зобов’язань, як сторони конфлікту. Зокрема, це стосується доступу СММ ОБСЄ на територію ОРДЛО”, – зробив висновок міністр.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у  межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і “Нормандської четвірки” (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *