Законопроєкт “Про медіа” необхідно ухвалити в першому читанні найближчим часом і розпочати підготовку до другого читання. Про це 10 липня у Facebook повідомила народна депутатка, заступниця голови фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук.
“Медіазаконодавство в Україні не просто морально застаріло, воно ще й не витримує перевірки часом. Ось чому дуже важливо не відкладати у шухляду медійну реформу і розглянути законопроєкт “Про медіа” №2693-д у першому читанні найближчим часом і продовжити дискусії щодо його покращення до другого читання”, – вважає нардепка.
Вона додала, що узгодження медіазаконодавства з нормами ЄС є одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе, підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом.
“Незважаючи на чисельні маніпуляції та кампанію справжньої “демонізації” законопроєкту, що розгортається сьогодні, ми бачимо потужну підтримку з боку міжнародної спільноти. Сподіваюся отримати її і від колег у сесійній залі“, – написала Кравчук.
https://www.facebook.com/yevheniya.khudzik/posts/10160003977512598
Законопроєкт №2693 авторства нардепів від “Слуги народу” подали до парламенту у грудні минулого року. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення і радіомовлення функцією нагляду і контролю за всією сферою медіа. 19 травня 2020 року Рада скерувала його на повторне перше читання.
Законопроєкт зазнав різкої критики професійної журналістської спільноти. Понад 200 журналістів, медіаменеджерів і експертів підписали відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам та європейським партнерам України, у якому закликали не підтримувати законопроєкт “Про медіа”.
1 липня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт.
Доопрацьований законопроєкт (№2693-д) подали до Ради 2 липня.