Учасник зустрічі Лукашенка з пресою розповів про затриманих співробітників ГРУ РФ, а потім сказав, що пожартував

Один з учасників зустрічі президента Білорусі Олександра Лукашенка з представниками ЗМІ, яка відбулася 9 липня, експерт Петро Петровський, заявив, що білоруський лідер повідомив про затримання чотирьох співробітників Головного управління Генштабу Росії. Про це пише агентство Tut.by.

На уточнювальне запитання в коментарях Петровський повідомив, що на зустрічі було озвучено інформацію, що вони працювали в команді білоруського блогера Сергія Тихановського.

Пізніше Петровський видалив своє повідомлення і написав, що це був жарт і перевірка ЗМІ на міцність і вошивість. Він також зазначив, що зустріч була закритою й інформація розголошенню не підлягає. Однак і це повідомлення він незабаром видалив, зауважують журналісти.

До того, як видалити свої пости, інформацію про затримання ГРУшників Петровський підтвердив “Комсомольской правде” і Telegram-каналу Baza.

Зрештою Петровський опублікував новий пост, у якому заявив, що зустріч Лукашенка мала цілеспрямований характер боротьби з фейками і впровадження нових форм роботи в інтернеті.

Звичайно, у таких випадках потрібні реальні, видимі механізми й ілюстрації поширення цих фейків. Моє вкидання якраз і стало такою перевіркою. Колеги вже встигли проаналізувати Тelegram-канали щодо поширення мого фейка, який, до речі, я спростував за годину, але який вони навіть після спростування виставили так, як ніби спростування не було”, – написав він.

За його словами, “прозахідні й шовіністичні ресурси об’єдналися в боротьбі з державою, щоб максимально поширити неперевірену, фейкову інформацію”. Також він прикріпив інфографіку, на якій указав, які білоруські ЗМІ повелися на його фейк.

https://www.facebook.com/piotra.piatrouski/posts/1617816168383047

Водночас у посольстві Росії в Білорусі не підтвердили інформації про затримання співробітників ГРУ РФ, зазначає “Интерфакс-Запад”.

Блогер Тихановський став широко популярним завдяки висуненню в кандидати на посаду президента Білорусі. Але Центральна виборча комісія республіки відмовила йому в реєстрації і тоді заявку подала його дружина Світлана – її зареєстрували.

29 травня на пікеті на підтримку висування Тихановської правоохоронці затримали її чоловіка і голову її ініціативної групи. У Слідкомі Білорусі заявили, що під час цієї акції “було організовано проведення незаконного громадського заходу, мітингу, під час якого вчинено групові дії, що грубо порушують громадський порядок і пов’язані з явною непокорою законним вимогам міліції”.

Тихановському і ще семи особам висунуто обвинувачення за 1 ч. ст. 342 (організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок) Кримінального кодексу Білорусі.

Білоруські правозахисники визнали їх політичними в’язнями й вимагали звільнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *