Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова записала звернення стосовно завершення досудового розслідування справи щодо п’ятого президента України Петра Порошенка, про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора 8 липня.
За інформацією Венедіктової, у справі про призначення Сергія Семочка першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні тяжкого злочину.
“Щодо обрання запобіжного заходу: суд і прокурори продемонстрували незаангажованість і професійність у процесуальній площині – запобіжний захід обирався для забезпечення поведінки підозрюваного під час досудового розслідування. Слідство завершено”, – зазначила генпрокурорка.
Вона також підкреслила, що судове засідання було призначено на позавчора, проте сторона захисту не з’явилася.
“Учора о 14.00 засідання таки почалося, але адвокати заявили відвід судді, і лише після розгляду відводу о 18.30 розпочався розгляд основного клопотання по суті. Суд прийняв рішення майже о першій ночі”, – повідомила Венедіктова.
За її словами, захист Порошенка протягом усього розслідування намагався затягнути процес, “ставлячи під сумнів абсолютно все”.
Державне бюро розслідувань повідомило, що 7 липня розслідування кримінального провадження стосовно п’ятого президента Петра Порошенка у справі про призначення Сергія Семочка першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки було завершено, наразі підозрюваний і його адвокати можуть почати ознайомлення з матеріалами справи.
10 червня експрезиденту надіслали підозру у кримінальному провадженні про призначення Семочка. Слідство вважає, що 2018 року Порошенко видав явно злочинний наказ, яким схилив тодішнього керівника СЗР Єгора Божка до перевищення службових повноважень. ДБР також склало підозру Божку.
У цій справі Печерський райсуд мав обрати експрезиденту запобіжний захід 18 червня, але засідання відклали до 1 липня. 1 липня слідчий суддя Сергій Вовк теж не ухвалив свого рішення й оголосив про перерву на тиждень. 8 липня засідання суду відновили.
Раніше сторона обвинувачення просила обрати Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, але на засіданні 8 липня стало відомо, що прокуратура наразі не наполягає на цьому. Один із прокурорів розповів, що розслідування завершено на підставі ст. 290 Кримінального процесуального кодексу (визнання зібраних під час досудового розслідування доказів достатніми для складання обвинувального акта), отже, подальший розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу є недоцільним.
Порошенко і його адвокати погодилися, що обирати запобіжний захід не потрібно, але зазначили, що їм не зрозуміла позиція слідства та прокурорів, адже вночі 8 липня Печерський районний суд продовжив строк попереднього розслідування у цій справі ще на три місяці – до 10 жовтня.
На думку експрезидента, влада ініціювала його кримінальне переслідування, щоб відволікти від проблем, із якими зіткнулася держава, а також “спробувати врятувати падаючий рейтинг за рахунок шоу”.