Дії російських військових, а також урядових сил Сирії під час збройного конфлікту на території країни може бути розцінено як військові злочини. Про це йдеться у звіті комісії ООН із розслідування подій у Сирії, що охоплює період із грудня 2019-го до червня 2020 року. Доповідь 7 липня було опубліковано на сайті Ради ООН із прав людини.
Зокрема, спостерігачі ООН указують, що під час кампанії із взяття Ідліба і західного Алеппо “сирійські урядові сили разом із російськими військово-космічними силами проводили повітряні та наземні атаки, які знищили цивільну інфраструктуру, спустошили міста й села і забрали життя сотень сирійських жінок, чоловіків та дітей”.
“Численні лікарні, школи, ринки і будинки було зруйновано повітряними та наземними атаками”, – ідеться у звіті.
Комісія ООН зазначає, що під час цих атак застосовували касетні боєприпаси, що може бути прирівняно до воєнних злочинів.
У доповіді також ідеться, що дії, які можна розцінювати як воєнні злочини або злочини проти людяності, здійснювали всі учасники конфлікту.
“Огидно, що після дев’яти років цивільні особи продовжують зазнавати невибіркових нападів. Дітей обстрілювали у школі, батьків обстрілювали на ринку, пацієнтів обстрілювали в лікарні, цілі родини зазнавали бомбардувань навіть під час утечі. Абсолютно зрозуміло, що і провладні сили, і терористи грубо порушували закони війни та права сирійського цивільного населення”, – підкреслив голова комісії Пауло Піньєйру.
У звіті комісії, опублікованому на початку березня поточного року, ішлося, що російська авіація щонайменше двічі брала участь у бомбардуваннях, які можна розцінювати як воєнний злочин (ішлося про невибіркові удари у цивільних районах).
Воєнний конфлікт у Сирії триває із 2011 року. У бойових діях у різний час брали участь урядові сирійські війська, повстанці, радикальні ісламісти, курди, бойовики “Ісламської держави”, а також збройні сили РФ, США, Ірану та Туреччини.