Все найважливіше та найцікавіше за вівторок – в одному тексті. ↓
У Луганській обл. евакуюють людей через лісові пожежі
У Новоайдарському районі Луганської області на території двох лісництв сталася масштабна пожежа площею приблизно 85 га.
Сильний вітер перекинув вогонь на ліс поблизу житлового сектору селищ Вовче та Смолянінове. Рятувальники евакуюють людей sз цих населених пунктів. Наразі травмованих та загиблих на пожежі не виявлено.
На місці пожежі працюють 210 рятувальників та 47 пожежних авто. На допомогу їм прибули рятувальники з Донецької області у кількості 71 людина особового складу та 11 одиниць пожежної техніки. Незабаром до ліквідації цієї масштабної пожежі приєднаються також харківські та полтавські рятувальники.
Підрив автомобіля “Укрпошти” в Полтавській області
У Полтавській області поблизу села Тишки Лубенського району вранці грабіжники напали на автомобіль “Укрпошти” і вкрали понад 2,5 млн грн.
Автомобіль “Газель”, який належить “Укрпошті”, підірвали. За інформацією поліції, внаслідок нападу двоє людей, які перебували в автомобілі, зазнали тілесних ушкоджень.
Поліція проводить розшук злочинців, їм загрожує від 10 до 15 років за ґратами.
У МЗС розповіли, які країни відкриті для українців
Обмеження через коронавірус викликають плутанину. Щоб не помилитися і не просидіти в ізоляторі для нелегалів, як українські туристи в Греції, МЗС уточнило, які саме країни відкриті для в’їзду наших громадян. Запізно для туристів в Афінах, але всі інші ще мають шанс.
Так, голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що станом на 7 липня українцям дозволено в’їзд на територію 23 країн.
Перелік країн для українців: Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Сейшельські острови.
Також МЗС має намір домовитися з представниками авіакомпаній про заборону продажу квитків до країн, які не дозволяють в’їзд українським туристам.
Список країн “червоної зони” оновили
Міністерство охорони здоров’я оновило список країн “червоної зони” зі значним поширенням коронавірусу. Після повернення з цих країн потрібно буде пройти 14-денну обсервацію або вирушити на цей же термін на самоізоляцію, попередньо встановивши на смартфон додаток “Дій вдома”.
До цього списку країн додали:
Казахстан; Острови Теркс і Кайкос; Палестину; Киргизстан; Сейшельські острови; Мексику; Чорногорію; Суринам; Сальвадор; Албанію; Чехію.
Відзначимо, що Албанія раніше була в “зеленій зоні“ і навіть сьогодні потрапила в офіційний перелік країн МЗС, куди дозволений в’їзд українцям. Однак при плануванні відпочинку потрібно враховувати обов’язкову 14–денну обсервацію.
Всього до переліку країн “червоної зони” входять 62 країни. Серед них США, Росія, Білорусь, Молдова. У цьому ж “червоному списку” значиться й Україна.
На Донбасі в “сірій зоні” застрягли понад 100 осіб
Бойовики не впускають понад 100 людей на підконтрольному їм КПВВ “Оленівка”. Своєю чергою з українського КПВВ “Новотроїцьке” їх випустили. Особи з реєстрацією в ОРДЛО залишилися чекати в “сірій зоні” у спеку, серед них є діти та літні люди.
Повертатися на підконтрольну Україні територію вони не мають можливості, у когось закінчуються кошти. Прийти на український пункт пропуску також означає провести 14 днів у самоізоляції відповідно до вимог МОЗ. Деякі з них намагаються перетнути лінію зіткнення пішки, інші – на автомобілях.
У так званій “ДНР” пояснили відмову тим, що вказаних осіб не було в списках штабу, що є основною вимогою для проїзду до Донецька.
Хроніка коронавірусу
Станом на ранок 7 липня в Україні зафіксовано 49 607 випадків зараження коронавірусом. Протягом доби Covid-19 підтвердили у 564 громадян. Від початку епідемії коронавірусу в країні внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померли 1283 людини, із них 21 – протягом минулої доби. Однак 22 193 пацієнти вже одужали.
Водночас у Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що в Україні зменшилася кількість людей із коронавірусом, у яких фіксують пневмонію.
Чиновники стверджують, що Україна готова до другої хвилі епідемії коронавірусу. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що у відомстві встигли підготуватися так, щоб медична система витримала і щоб допомогу могли надавати всім, хто цього потребує. Степанов переконує, що рівень забезпеченості ПЛР- та ІФА-тестами до другої хвилі епідемії неможливо порівняти з тим, що було в Україні на початку березня.
Послаблення карантину
У Рівненській області послаблюють карантин, зокрема відкриють спортзали, дитячі садки та творчі студії.
Дитячі садки поки дозволено відкрити в п’яти районах області: у Демидівському, Радивилівському, Корецькому, Дубровицькому та Дубенському районах, крім міста Дубно.
При відкритті садочків необхідно буде дотримуватися таких рекомендацій, як температурний скринінг і заборона батькам заходити до будівель садочків.
Сленг від “Укрзалізниці”
Якщо ви все ще наспівуєте пісню Павла Зіброва “Укрзалізниця лова-лова”, зверніть увагу на новий шедевр від вітчизняного залізничного перевізника. Ця новина заслуговує на те, щоб потрапити у головне за день завдяки “чіткому” сленгу у звертанні до студентів на сторінці у Facebook.
Сьогодні “Укрзалізниця” запровадила цифрові студентські квитки з мобільного додатку “Дія”. У повідомленні компанія закликала показувати студентський у смартфоні, додавши в кінці “йоу піс камон”. Однак пізніше прес-служба знайшла цензора в собі і видалила цей текст.
“Все ще користуєтеся пластиковими студентськими квитками при посадці в поїзд? Є для вас найкраще рішення: студентський у смартфоні. Відтепер “Укрзалізниця” приймає цифровий студентський квиток із мобільного додатку “Дія”, – йдеться в повідомленні.
Здається, компанії варто створити акаунт у TikTok. Будемо чекати.
Що почитати
У США розглядають можливість блокування TikTok. Мовляв, насправді це шпигунське програмне забезпечення Китаю, яке маскується під соцмережу і збирає у користувачів персональні дані. Чому TikTok налякав навіть державного секретаря США Майка Помпео, читайте тут.
В Азії виявляють випадки бубонної чуми. На початку липня випадки захворювання на бубонну чуму було зареєстровано на заході Монголії, а за кілька днів захворювання виявили в сусідньому Китаї. Про те, чи є небезпечним нинішній спалах, як вберегти себе від зараження, як у наш час діагностують та лікують чуму, – читайте у нас на сайті.
Дивимося і слухаємо
Рок-гурт O.Torvald опублікував кліп на кавер хіта 90-х “А тепер усе інакше” гурту “Аква Віта“. У ролику можна побачити Надю Дорофєєву, Позитива, Дантеса, Pianoboy, Alyona Alyona, Alina Pash та Jerry Heil. Якщо ви сумуєте за хітами дев’яностих, ані слова більше – дивіться кліп тут.