Компанії Facebook, Google і Twitter припинили опрацювання запитів про дані користувачів із Гонконгу від правоохоронних органів після ухвалення закону про нацбезпеку Гонконгу. Про це повідомляє CNN.
У Facebook заявили, що свобода висловлення думок є фундаментальним правом людини, а тому компанія підтримує право людей на самовираження, не побоюючись за свою безпеку або інші наслідки.
У Twitter зазначили, що мають серйозні побоювання щодо закону про нацбезпеку Гонконгу, а тому теж зупинили всі запити від гонконзької влади на одержання даних під час розгляду закону. Аналогічно вчинила й Google.
До вищеперелічених компаній долучилася платформа для проведення відеоконференцій Zoom і соцмережа LinkedIn.
30 червня постійний комітет Всекитайських зборів народних представників ухвалив закон про захист національної безпеки в Гонконзі, який посилює контроль китайської влади над автономним регіоном. Документ дає Пекіну додаткові повноваження для боротьби із сепаратизмом і підривною діяльністю.
У понеділок уряд Гонконгу заявив, що, згідно з цим законом, поліції нададуть нові повноваження з розслідування злочинів. Зокрема правоохоронці зможуть вимагати від видавничих платформ та інтернет-провайдерів видаляти контент, який, на думку влади, підриває національну безпеку, зазначає CNN.
Постачальників послуг, які не дотримуються вимоги видалити такі повідомлення або надавати допомогу правоохоронним органам, буде покарано штрафом у розмірі $12,9 тис. і шістьма місяцями ув’язнення.