Національне антикорупційне бюро України проведе розслідування ймовірних зловживань на держпідприємстві “Східний ГЗК”, пов’язаних із недоодержаними доходами у зв’язку із продажем сірчаної кислоти через посередників. Про це пише “Главком” із посиланням на відповідь НАБУ на запит позафракційного народного депутата Муси Магомедова.
За його інформацією, продаж продукції через посередників призвів до втрати підприємством 137 млн грн. НАБУ у відповіді пише, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочала розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування доручено детективам НАБУ.
Із 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на постачання сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника, але внаслідок введення обмежень ціни на сірчану кислоту без об’єктивних передумов зросли майже удвічі, відбулася монополізація ринку, пише “Главком”.
За оцінками видання, це призвело до того, що підприємства-споживачі опинилися в заручниках у окремих посередників: ті зривають постачання, диктують економічно необґрунтовані умови, проте вибору немає – купити сірчану кислоту через квоти на імпорт можна лише в обмеженого кола постачальників, якими, як правило, є приватні компанії, а не державні підприємства, які цю сірчану кислоту виробляють.
Портал підкреслював, що експерти і представники профільних асоціацій наполягають на необхідності негайного скасування обмежень на імпорт сірчаної кислоти та олеуму для нівелювання ризиків недостатнього забезпечення підприємств-споживачів критично важливою для них сировиною, а також на створенні умов для руйнування корупційних схем, які на тлі введення квот побудували навколо державних підприємств – виробників сірчаної кислоти.