Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова провела зустріч із послами країн Великої сімки та Європейського Союзу, про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора України 6 липня.
Вона поінформувала послів про перебіг реформи прокуратури, зокрема про перебіг атестації прокурорів та оновлення кадрового потенціалу відомства, зазначено в повідомленні.
“Наразі ми працевлаштовуємо до Офісу генпрокурора кандидатів із-поза системи, що вирішили стати прокурорами і пройшли всі етапи добору, теоретичну та практичну підготовку. Разом із тим триває прийом документів для нового добору. Ми очікуємо в наших рядах професіоналів у галузі права – нову кров, яка дасть імпульс розвитку нашої інституції”, – заявила Венедіктова.
Дипломати висловили готовність підтримувати Офіс генпрокурора на шляху трансформації.
Послів цікавило, як відбуватиметься конкурс на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повноваження якого закінчуються цього року. За словами Венедіктової, зараз формують конкурсну комісії з добору керівника САП. Рада прокурорів обрала чотирьох своїх представників. Визначено й сімох представників від Верховної Ради. Цей склад мають затвердити голосуванням депутати.
9 червня в Україні стартував новий набір прокурорів, у доборі зможуть узяти участь особи, які не обіймали раніше посад прокурора.
Офіс генерального прокурора України почав працювати 2 січня 2020 року.
26 грудня 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка анонсував ліквідацію із 2 січня 2020 року ГПУ і відкриття Офісу генпрокурора. Він нагадав, що з 1339 прокурорів після проходження всіх процедур переатестації – тесту на законодавство, оцінки здібностей, перевірки на доброчесність – у ГПУ залишилися 610 прокурорів, їм запропонували перейти працювати в новостворене відомство. Загалом, за його словами, із 2,5 тис. працівників ГПУ в новому офісі працюватимуть 1,5 тис.
Верховна Рада 19 вересня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №1032 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”. 24 вересня закон №113-IX було опубліковано в газеті “Голос України”, а 25-го він набув чинності, окрім окремих положень, які починають діяти, зокрема, після створення Офісу генпрокурора.
Нову систему прокуратури становитимуть Офіс генпрокурора, обласні та окружні прокуратури (нині – регіональні і місцеві), а також Спеціалізована антикорупційна прокуратура. В обласних і окружних прокуратурах можуть створювати спеціалізовані прокуратури. Передбачено, що прокурорів, які в день набуття чинності законом обійматимуть посади у ГПУ, регіональних, місцевих та військових прокуратурах, може бути переведено на посаду прокурора в Офісі генпрокурора, обласних та окружних прокуратурах тільки в разі успішного проходження атестації.