Завдання судової реформи в Україні – створити радикально нову систему, не руйнуючи корисних речей, які було зроблено раніше. Про це 3 липня в рекламному блоці програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна” заявив голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі.
“Часткові заходи, напівкроки – не допомагають. Нам потрібна інша річ – дисциплінарна відповідальність і набагато більше контролю з боку суспільства… З іншого боку, наше завдання – створити таку систему, яка буде радикально відрізнятися від того, що ми маємо сьогодні. Водночас не знищуючи того, що вже зроблено – щось уже зроблено, звісно… Треба робити те, що підходить для нас, а не те, що хтось там рекомендує. Нам треба поспілкуватися з людьми, які є жертвами цієї системи, поспілкуватися з порядними суддями, адвокатам та експертами. Кінцевий результат має бути той, який буде влаштовувати українське суспільство”, – підкреслив Саакашвілі.
За його словами, за два-три тижні суспільство побачить, які зміни буде запропоновано.
Саакашвілі додав, що, на його думку, зараз Конституційний Суд України блокує “всі прогресивні речі у країні”.
30 червня президент України Володимир Зеленський провів засідання Національної ради реформ. Серед змін, які потрібні Україні, Зеленський згадав судову реформу.
Цього самого дня Саакашвілі заявив, що Зеленський доручив йому підготувати концепцію революційної судової реформи.
22 червня Зеленський подав у Верховну Раду законопроєкт про судову реформу.
Суддівська спільнота України висловила обурення щодо заяви голови виконкому Нацради реформ Михайла Саакашвілі про необхідність проведення радикальної судової реформи в Україні.