Також розповідаємо про останні новини з постраждалих від стихії регіонів і показуємо масштаби катастрофи в актуальних фото і відео
Служба безпеки України розслідує причини паводків у західних регіонах країни за статтею “Екоцид” Кримінального кодексу.
Співробітники відомства зафіксували масове знищення рослинного світу, яке, як припускають в СБУ, могло призвести до екологічної катастрофи. Причини і передумови, які призвели до тяжких наслідків, включаючи загибель людей, руйнування житла та інфраструктури, оперативники спецслужби поки вивчають. Але.
За однією з версій слідства, вони можуть критися в незаконному веденні господарства, бездіяльності відповідальних за природоохоронні заходи посадових осіб різних органів влади. Тому і було відкрито кримінальну справу за статтею “Екоцид”.
Екоцид – це
Масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу. Так прописано в статті 441 Кримінального кодексу.
Приклад екоциду
З останніх гучних – лісові пожежі в Амазонії, до яких минулому році була прикута увага всього світу.
Як відомо, в деяких екосистемах загоряння відбуваються з природних причин. Проте вчені, які вивчали супутникові зображення пожеж в дощових лісах Амазонії, запевнили, що ця катастрофа має рукотворне походження.
За їх словами, більшість пожеж були влаштовані місцевими фермерами, які таким чином звільняли собі землю для посівів. На жаль, в останні роки серед них це стало звичною практикою.
За ситуацією з пожежами в лісах Амазонки без перебільшення спостерігав весь світ, бо саме вони є “легенями планети”, виробляючи 20% кисню на всій Землі, і маючи вплив на зміну клімату.
Повертаючись до головної теми матеріалу – паводків на заході України і відкритого кримінальній справі, з’ясуємо ще одне важливе питання.
Що загрожує винним?
Якщо їх знайдуть, то – покарання у вигляді позбавлення волі на термін від восьми до п’ятнадцяти років.
Масштаби катастрофи в фото і відео
Закарпатська область. В смт Ясіня Рахівського району існує загроза зсуву на житловий будинок. На знімках видно, як будівля вже пішло тріщинами. Рятувальникам довелося евакуювати його жителів. Їх подальшу долю буде вирішувати регіональна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Загроза зсуву ґрунту в смт Ясіня Рахівського району ДСНС Закарпатської області Загроза зсуву ґрунту в смт Ясіня Рахівського району ДСНС Закарпатської області Загроза зсуву ґрунту в смт Ясіня Рахівського району ДСНС Закарпатської області
За попередніми підрахунками, на Закарпатті повені і зсуви завдали збитків на 176 млн грн. Негода призвела до затоплення 535 дворів, 90 га пасовищ, пошкоджено 4 ділянки доріг державного значення.
Наслідки паводку у Рахівському районі ДСНС Закарпатської області Наслідки паводку у Рахівському районі ДСНС Закарпатської області
Зараз регіон знаходиться в стадії ліквідації наслідків стихії.