Рішення суду складно передбачити. Сергій Стерненко пояснив, що бачив суддів, які “розмазували” прокурора в судовому засіданні, показували, що він є некомпетентним. А потім виходили з нарадчої кімнати й ухвалювали рішення, які фактично були потрібні прокурору.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } }
Зараз колегія суддів також ставить прокурора в незручне становище питаннями процесуального характеру. Прокурор не знає інших слів, окрім “заперечую”. Про це в коментарі 24 каналу розповів Сергій Стерненко.
“Якщо сьогодні буде прийнято рішення на нашу користь, то це свідчить про те, що у цих судді, вибачте за жаргонізм, “є яйця”. Або вони вирішили піти проти Президента України, проти генерального прокурора і міністра внутрішніх справ”, – заявив Стерненко.
Він вважає, що рішення буде не на його користь. Адже є шалений тиск з боку вже вказаних ним державних осіб. А також є протиправні вказівки, як прокурорам, так і суддям. Через це складно сподіватися на справедливе судове рішення.
“В нас є багато інструментів для захисту порушеного права. Ми можемо потім оскаржувати ще раз запобіжний захід. Крім того, в нас є інструменти для звернення до Європейського суду з прав людини. Ці стратегічні рішення щодо подальших наших процесуальних дій, залежать від того, яке рішення буде прийнято”, – додав Сергій Стерненко.
Що відомо про апеляцію Стерненка?
Раніше Шевченківський райсуд Києва обрав для Сергія Стерненка запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Однак активіст з таким рішенням не погодився та подав апеляцію.
В апеляційній скарзі активіст заявив, що вважає, буцімто суддя Володимир Бугіль порушив його права й неправильно застосував норми процесуального права. Також активіст вказав на можливе порушення під час призначення складу суду.
Справа Стерненка: коротко про головне
Сергія Стерненка намагалися тричі вбити в 2018 році. Під час третього нападу Стерненко зміг відбитися від нападників. Захищаючись, він смертельно поранив одного з нападників ножем. Про підозру знову зайшла мова після призначення нової генпрокурорки Ірини Венедіктової у 2020 році. Підозру про умисне вбивство та носіння зброї Стерненку повідомили 11 червня, до цього часу мовилося про “самозахист”. СБУ вважає, що активіст справді використав своє право на оборону, але потім догнав нападника і завдам йому смертельного удару. 15 червня суд обрав йому цілодобовий домашній арешт на 60 діб. На захист Сергія Стерненка виступає чимало активістів, під час засідання відбулися сутички з правоохоронцями. Активіст не погоджується із запобіжним заходом, тож подав апеляційну скаргу.