Партія "Голос" позбавила Вакарчука депутатських повноважень

26 червня на позачерговому з’їзді партії “Голос” делегати ухвалили рішення про припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Про це йдеться на сайті політсили.

Рішення про дострокове припинення повноважень нардепа Вакарчука ухвалили у зв’язку з його виходом із парламентської фракції “Голос”.

“На жаль, Верховна Рада не залишила мені вибору, хоч я і сподівався на повагу колег до рішення вільної людини. Тому сьогодні я звертаюся до найближчих людей, членів партії, прошу задовольнити моє прохання і припинити повноваження народного депутата”, – заявив Вакарчук.

Він додав, що надалі залишатиметься членом партії.

“Після припинення депутатських повноважень Святослав Вакарчук залишається членом партії, а до фракції “Голосу” приєднається наступний кандидат із передвиборчого списку”, – ідеться в повідомленні.

З’їзд партії “Голос” також затвердив оновлений статут партії. Нова редакція статуту деталізує процедури створення місцевих партійних організацій.

Музикант, лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук у травні 2019 року презентував партію “Голос”. На парламентських виборах, які відбулися в липні, вона набрала 5,82% голосів виборців, що дало їй можливість потрапити у Верховну Раду. У парламенті до фракції “Голос” входить 20 депутатів.

11 червня 2020 року Вакарчук заявив, що зареєстрував у парламенті заяву про складання депутатського мандата. Музикант сказав, що його основною метою було привести в парламент “нових, професійних, порядних, патріотичних людей” і частково це завдання він вважає виконаним.

На засіданні 18 червня Рада позбавила мандата народну депутатку Ольгу Бєлькову з “Батьківщини”, водночас позбавлення повноважень Вакарчука підтримало лише 175 депутатів за мінімально необхідних 226. Коли спікер Дмитро Разумков поставив питання щодо Вакарчука на голосування, депутати почали обурено щось викрикувати в залі. У “Голосі” припускали, що Разумков пізніше повернеться до цього питання, але в підсумку фракція вирішила позбавити Вакарчука повноважень через застосування норми про імперативний мандат.

“Це можна було зробити мирно, але Рада не проголосувала”, – прокоментувала рішення фракції нардепка від “Голосу” Кіра Рудик.

Вакарчук уже вдруге йде з Верховної Ради. У вересні 2007 року його було обрано до парламенту від партії “Наша Україна – Народна самооборона”, а за рік він написав заяву про складання мандата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *